שופט צבאי: לרשויות החקירה אין קצה חוט באשר לרצח ג'וליאנו מר חמיס

כך קבע אתמול שופט צבאי שהורה לשחרר לאלתר את שני החשודים ברצח, שנעצרו על ידי הצבא והשב"כ

עמירה הס
עמירה הס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים32
עמירה הס
עמירה הס

לשב"כ ולמשטרת ישראל אין עדיין קצה חוט באשר לרצח ג'וליאנו מר חמיס, כך קבע אתמול (ראשון) שופט צבאי במיל' שהורה לשחרר מיד את שני החשודים שהיו בחקירת השב"כ מאז ה-27 ביולי.

רס"ן גיורא אלדן דחה אתמול בבית המשפט הצבאי בסאלם את בקשות התביעה הצבאית להארכות מעצר של עדנאן נרנריה, המנהל הטכני של אתר תיאטרון החופש, ושל בילאל סעדי, חבר בוועד המנהל של התיאטרון. בכך קיבל אלדן את עמדתם של עורכי דינם סמדר בן נתן ורסלאן מחאג'נה. עם זאת אלדן איפשר עיכוב השחרור ליומיים, במקרה של נרנריה, ושלושה במקרה של מחאג'נה כדי לאפשר לתביעה לשקול הגשת ערעור.

לגבי נרנריה, קבע אלדן כי "אין בחומר החקירה כל ראיה לכאורה על פיה החשוד ביצע את הרצח האמור" או שסייע לרצח או קשר קשר לביצוע הרצח. בדיון השני אמר אלדן כי אותם דברים תקפים גם לגבי סעדי, והוסיף: "...רשויות החקירה טרם הגיעו לקצה חוט ולרוצחיו של מר חמיס. הדברים מצאו ביטויים המפורש בחומר החקירה שהוצג בפני".

בפקודת המעצר של סעדי נוסף גם אישום בחברות ובפעילות בחזית העממית. אלדן קבע כי "חלקו של החשוד אינו מתמצה בפעילות במסגרת הארגון אלא בגילויי תמיכה גלויים בארגון". לדבריו, מכיוון שרשויות החקירה לא ביקשו הארכת מעצר כדי להמשיך בחקירה, הוא הורה לשחרר את סעדי ללא תנאי.

לגבי העצור השלישי בפרשה - השחקן ראמי חוואייל - כבר נקבע בראשית חקירתו כי אין כל בסיס לחשד במעורבות ברצח. עם זאת חוואיל הושאר במעצר בגלל חשד שבעבר שהה בישראל בלא היתרים. אתמול בעקבות הסדר טיעון בין התביעה לסנגורית בן נתן, הוא הורשע בשהייה בלתי חוקית פעם אחת, לפני כשנה. השופט (במילואים) יעקב קורן גזר עליו מאסר של חודש ויום, בניכוי השבועיים מאז נעצר.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ