המטפלת באביה של שרה נתניהו: היא תקפה אותי

לשכת ראש הממשלה טוענת מנגד כי מדובר בעובדת רשלנית שסיכנה את בריאותו של שמואל בן-ארצי

דן אבן
ברק רביד
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
דן אבן
ברק רביד

פרשה חדשה שבה מעורבת שרה נתניהו גורמת מבוכה רבה בלשכת ראש הממשלה. עובדת זרה שמטפלת באביה הקשיש של שרה נתניהו, שמואל בן-ארצי, טוענת כי רעייתו של ראש הממשלה פצעה אותה במהלך עימות סוער ביניהן, לפני כשבועיים. בלשכת ראש הממשלה טוענים כי העובדת הזרה המציאה עלילת שווא נגד שרה נתניהו, לאחר שגילתה כי עומדים לפטר אותה על רקע טיפול רשלני באביה של רעיית ראש הממשלה.

"אף פעם לא קיבלתי מה שאני רוצה. אם אני רוצה חופש הם לא נותנים לי, ועכשיו פתאום אתמול היא אפילו באה אלי והיא אמרה לי שהיא תשלח אותי חזרה. למה היא רוצה לשלוח אותי אני לא יודעת. שרה נתניהו לא מתנהגת יפה. אני אומרת בברור - מתנהגת לא יפה", אמרה אמש העובדת הנפאלית טארה קומארי, בראיון לחדשות ערוץ 2.

לשכת ראש הממשלה הציגה אתמול מכתב ששלחה הרופאה שמטפלת בבן-ארצי, בן 96, למשרד הפנים כבר בסוף חודש ינואר.

במכתב, הכתוב בכתב יד לא ברור במיוחד, ביקשה הרופאה לחזור בה מהבקשה להאריך את תוקף הויזה של העובדת הנפאלית, טארה קומארי. "לאחרונה תפקודה הידרדר מאוד והיא לא יכולה להמשיך בטיפול מורכב בפציינט זה", כתבה הרופאה. "המשפחה מעוניינת בעובדת אחרת ולכן אבקשכם לבטל את בקשתי הקודמת להארכת הוויזה".

טארה קומרי, המטפלת באביה של שרה נתניהוצילום: סלמן אמיל

בלשכת ראש הממשלה אמרו כי הרקע למכתב היה אירוע שהתרחש בתחילת חודש ינואר, כאשר בן-ארצי החליק במקלחת ונפצע, אולם העובדת הזרה לא דיווחה על כך לבני המשפחה. שרה נתניהו גילתה שאביה נפצע רק לאחר כמה שעות כאשר אחד מבני המשפחה הגיע לבקר אותו וגילה שהוא שותת דם.

בעקבות אותו אירוע החלה משפחת נתניהו בהליכים להחלפת קומארי, שלא הניבו תוצאות במשך יותר משבעה חודשים. בלשכת ראש הממשלה טענו כי לא פיטרו אותה כיוון שחששו שלא יקבלו אישור להעסקת עובדת חדשה, וכך האב הקשיש יישאר ללא כל טיפול סיעודי. בחודשים האחרונים אף חשדה משפחת נתניהו שקומארי גונבת כספים מבן-ארצי, וזאת לאור העברות כספים לא ברורות מחשבונו של האב.

המטפלת (מימין), שמואל בן ארצי ושרה נתניהו. תצלום: אוליבייה פיטוסי

בן-ארצי היה מאושפז בחודשים האחרונים בבית חולים הדסה עין-כרם במחלקה לטיפול נמרץ. לאחר שהשתחרר עבר להתגורר יחד עם המטפלת הזרה במעון ראש הממשלה בירושלים. לפני שבועיים הבינה העובדת הזרה כי היא עומדת להיות מפוטרת ופנתה בעניין לשרה נתניהו. בין השתיים פרץ עימות חריף במהלכו הטיחה בה רעיית ראש הממשלה האשמות קשות וככל הנראה גם לא מעט עלבונות.

לטענת העובדת הזרה, הוויכוח המילולי הסלים ובמהלכו היא נפלה ונחבלה בידה. בלשכת ראש הממשלה מאשרים כי היה עימות מילולי חריף בין השתיים, אולם מדגישים שהעובדת הזרה היא זו ש"התחילה להשתולל", וכן כי בשום שלב לא היה מגע פיזי בין השתיים.

כמו כן מדגישים בסביבת הזוג נתניהו כי הוצע לעובדת הזרה להתפנות לבית החולים אולם היא סירבה. עקב כך הוזמן רופא אורטופד לבית ראש הממשלה כדי לבדוק את מצב הפציעה שלה. לדברי גורמים בלשכת ראש הממשלה, הרופא שבדק את העובדת הזרה קבע כי יש לה פגיעה קלה באצבע וקיבע את באצבע במקום באמצעות פלסטר.

לשכת ראש הממשלה הפיצה אתמול מסמך של חברת כוח האדם שהעסיקה את העובדת הסיעודית. המכתב היה מתאריך ה-30 באוגוסט, קרי אתמול, וצוין בו ששרה נתניהו פנתה לחברה ב-29 לאוגוסט כדי להפסיק את עבודתה של המטפלת. מהמכתב עולה כי רק שבועיים אחרי העימות, פנתה שרה נתניהו לחברת כוח האדם, מה שמעלה את האפשרות שהחליטה לפטר את המטפלת רק אחרי שהתברר שזו מתכוונת לפנות לאמצעי התקשורת.

חרף האירוע וההאשמות הקשות של בני הזוג נתניהו כלפי העובדת הזרה, האחרונה עדיין לא פוטרה והיא אף מתגוררת עד היום בבית ראש הממשלה. בלשכת ראש הממשלה הכחישו כי העובדת הזרה מוחזקת בבית ראש הממשלה בניגוד לרצונה ואמרו כי היא יכולה לצאת ולבוא כרצונה.

בסביבת נתניהו טוענים כי העובדת הזרה טופלת האשמות שווא על שרה נתניהו. "היא מעצימה את האירוע כי היא חוששת שיגרשו אותה מהארץ", אמרו מקורבי נתניהו. "גם למשפחת נתניהו יש את הזכות להחליף עובדים רשלניים שאינם נותנים טיפול דרוש להוריהם הקשישים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ