יהודי ארה"ב: גלן בק מנצל את ישראל לשיקום הקריירה

הערב ישתתפו אלפים בעצרת של השדרן הימני-קיצוני בכותל. בקהילה היהודית מזדעזעים מקבלת הפנים החמה שבה הוא התקבל בישראל

שלמה שמיר
ניו יורק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלמה שמיר
ניו יורק

היום בערב מתכנן שדרן הטלוויזיה האמריקאי גלן בק לערוך עצרת תמיכה בישראל במרכז דווידסון שברחבת הכותל המערבי בירושלים. 2,000 בני אדם צפויים להשתתף בעצרת, שכל הכרטיסים אליה אזלו.

מטרת האירוע נועדה, "לעודד את כל אזרחי העולם לעמוד ולהצהיר על תמיכתם בישראל, כך לפי מודעות האירוע. אולם הדיווחים על קבלת הפנים החמה שבה התקבל בישראל איש הטלוויזיה הימני-קיצוני עוררו תגובות קשות בקרב בכירים יהודים בניו יורק.

"מדובר באדם מאוד-מאוד קיצוני, שאפילו בחוגי הימין בארה"ב הוא שנוי במחלוקת", אומר אריק יופה, נשיא התנועה הרפורמית בארה"ב. "ערוץ טלוויזיה ימני כ'פוקס' ביטל את תוכניתו והתנער ממנו. הוא גידף את נשיא ארה"ב. לעג למצוקותיהם של מאות אלפי המפגינים בישראל ורואה בהתנחלויות את הפתרון למצוקת הדיור. הוא זוכה להכרה ולכבוד דווקא במדינת ישראל".

תומכים כמו גלן בק מועילים או מזיקים לישראל? הצביעו בסקר

סיימור רייך, פרקליט ידוע בניו יורק שכיהן בעבר כיושב ראש ועידת הנשיאים היהודיים, טען בשיחה אתמול כי "בק מנצל באופן בוטה את ישראל כדי לשקם את הקריירה ואת המוניטין הטלוויזיוניים שלו". לדברי רייך, "ישראל ויהודים בכל מקום חייבים להיות זהירים מלאמץ ימני קיצוני כמו גלן בק, שמפגין אהבה כלפי ישראל במטרה להסתיר את האידיאולוגיה הימנית קיצונית שלו".

בדמעות וחיבוקים מרבנים, פתח גלן בק את מסעו בישראל | שרה מילר סכנת גלן בק | רייצ'ל טבצ'ניק הקרקס מגיע לעיר, וזה לא הולך לעבור בשקט | נטשה מוזגוביה

לעומתם אומר אברהם פוקסמן, מנכ"ל הליגה נגד השמצה - הארגון היהודי הגדול העוקב אחרי גילויי גזענות וקיצוניות - כי הוא לא רואה בעיה בביקורו של בק. "הוא הגיע לישראל עם אלפי אוהדים כדי להפגין תמיכה וסולידריות עם ישראל, ויש לקבל את פניו כידיד", אמר פוקסמן. "העובדה שמדי פעם הוא מביע דעות שאנו לא מסכימים עמן איננה הופכת אותו למנודה".

לבק יצטרפו בעצרת קבוצה נכבדה של חברי קונגרס אמריקאים משני הבתים, בהם היהודים ג'ו ליברמן ואריק קנטור, שמעניקים הכשר לנוצרי הימני, וכן השחקנים ג'ון וייט וצ'אק נוריס. בסרטון שצילם בירושלים, לקראת העצרת, טען בק כי בשל קריאתו של הנשיא אובמה "לשוב לגבולות 1967", מוצאת עצמה ארה"ב "בצד הלא נכון".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ