בג"ץ חזר בו מהדחייה הזמנית; הושלמה הריסת שלושת מבני הקבע במאחז מגרון

בג"ץ חזר בו מצו הדחייה הזמני והורה לכוחות המשטרה להשלים את הריסת המבנים. יו"ר מועצת יש"ע: "האחריות למהלך המיותר הזה היא על הממשלה"

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

דרמה לילית במגרון. כוח של כאלף שוטרים השלים לפנות בוקר (שני) את הריסתם של שלושה מבני קבע במאחז מגרון. כ-200 בני אדם שנכחו במקום, ניסו להגיע למבנים המיועדים להריסה ולדחפורים ולהפריע לכוחות המשטרה, שישה צעירים נעצרו.

הדרמה החלה כשעה לאחר חצות, אז הגיעו הכוח המשטרתי למאחז מצפון לירושלים והחלו בהוצאת החפצים מהמבנים במטרה להתחיל את פעולות ההריסה. בינתיים, הגישה תנועת רגבים עתירה לבית המשפט העליון במטרה למנוע את הריסת המבנים, והשופט ניל הנדל הוציא צו שדוחה את ההריסה ל-12 שעות. בשל כך הופסקה הפעילות, אך במקביל ביקשה פרקליטות המדינה מבית המשפט לבטל את הצו הארעי. כעבור כמה שעות ביטל בית המשפט את צו הדחייה הזמני והורה לכוחות המשטרה להתחיל בפעולות ההריסה שהושלמו למרות נסיונות המתנחלים.

מאחז מגרון, הלילה (תצלום: אמיל סלמן)

שלושת המבנים, שנבנו במהלך השנה במאחז, יועדו להריסה בעקבות עתירה שהגישה תנועת "יש דין" לבג"ץ. המדינה הודיעה בתחילה כי הבתים ייהרסו עד אמצע חודש יולי, ולאחר מכן נדחה ביצוע ההחלטה לספטמבר.

יו"ר מועצת יש"ע, דני דיין, שנכח במקום אמר טרם פעולות ההריסה: "ההחלטה להרוס את הבתים היא החלטה של הממשלה ולא של בית המשפט העליון, ועל כן האחריות למהלך המיותר הזה היא על הממשלה. עדיין לא מאוחר מדי, ובכוחו של ראש הממשלה להפוך את ההחלטה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ