פלסטיני בעל פיגור עוכב ע"י צה"ל וננטש

הצעיר, הסובל מפיגור שכלי קשה שוחרר בשטח רחוק מביתו ונמצא רק כעבור שעות על ידי המשטרה הפלסטינית

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

צה"ל שלח אתמול כוחות לחפש אחר עקבותיו של צעיר פלסטיני מהבקעה הסובל מפיגור קשה ואינו מסוגל לתקשר עם הסביבה. הצעיר עוכב על ידי חיילים, שהורידו אותו על כביש הבקעה במרחק כמה קילומטרים מביתו. הוא נעדר במשך שעות עד שאותר על ידי המשטרה הפלסטינית.

האירוע החל שלשום בשעת בוקר, כאשר שניים מבני משפחת סלימן מהכפר אל-חדידה שבבקעת הירדן יצאו לרעות את צאנם בשטחים הסמוכים להתנחלות רועי. יחד עמם היה אחד מבני המשפחה, בן 20, הסובל מפיגור שכלי מולד. הוא אינו יכול לדבר כלל וסובל מעיוותים במראהו החיצוני.

בשלב מסוים, לאחר שהתקרבו לבסיס של צה"ל, בא לכיוונם ג'יפ צבאי. החיילים הודיעו להם שאסור להם לשהות במקום ועליהם לעזוב. השלושה הוכנסו לתוך הג'יפ, שהחל בנסיעה לעבר הכביש הראשי של הבקעה. השלושה לא נחקרו והחיילים פיזרו כל אחד מהם בשלוש נקודות שונות.

המשפחה יצרה קשר עם מחסום ווטש, שפנו למינהל האזרחי. במינהל הודיעו לחטיבת הבקעה וזו החלה לחפש את הצעיר באמצעות המשטרה הפלסטינית.

בדיעבד התברר כי ביום ראשון בערב, עשר שעות לאחר שהורד מהג'יפ, נמצא הצעיר על ידי המשטרה הפלסטינית משוטט עזוב ליד מעיינות עין בידאן. לאחר שהתקבלה הפנייה מהמינהל האזרחי הבינו במשטרה שהוא הנעדר והוא הוחזר לביתו.

מדובר צה"ל נמסרה גרסה שונה לאירוע. "אתמול בשעות הבוקר זוהה צמד פלסטינים בסמוך לבונקר תחמושת של בסיס צבאי בבקעת הירדן. על מנת לשמור על ביטחונם ולמנוע פגיעה, הורחקו השניים מהמקום. שניהם הורדו יחדיו לבקשתם סמוך לצומת חמם, שם טענו שהם מתגוררים".

בהמשך התגובה נמסרה מדובר צה"ל גרסה אחרת, ולפיה "לאחר בדיקה מוכר כי אתמול אירעו שני מקרים, בהם נעצרו ארבעה פלסטינים. בשני האירועים הפלסטינים שוחררו לאחר זמן קצר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ