ישראלית, שוטר וילד פלסטיני נפגעו בעימותים בסילוואן

לאחר סיום תפילות שישי החלו תושבים ליידות אבנים לעבר חיילים ומכוניות ישראליות. כוח מג"ב חילצם תוך שימוש ברימוני גז

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

שוב עימותים בין תושבי סילוואן שבמזרח ירושלים לבין כוחות המשטרה. שוטר ואזרחית ישראלית נפגעו באורח קל מאבנים. ילד פלסטיני נפגע אף הוא ככל הנראה מרימון גז שפגע בו וכמה פלסטינים נזקקו לטיפול בעקבות שאיפת גז.

העימותים החלו, כמעט כמו בכל יום שישי בתקופה האחרונה, לאחר סיום התפילה במסגד כשקבוצות של צעירים וילדים החלו ליידות אבנים לעבר חיילי מג"ב ומכוניות ישראליות בכפר. במקרה אחד נפגעה נוסעת יהודייה שרכבה נרגם באבנים. בשלב זה נכנס לכפר כוח מסתערבים של מג"ב שהחל לעצור את מיידי האבנים. לטענת התושבים, כשהמסתערבים זוהו והותקפו באבנים נכנס לכפר כוח מג"ב גדול כדי לחלצם תוך שימוש באמצעים רבים לפיזור הפגנות.

העימות שפרץ בין הצעירים לבין השוטרים התפשט לאזורים סמוכים. במעלה סילוואן, סמוך להתנחלות בית יהונתן עלתה דירה של פלסטינים באש לאחר שככל הנראה רימון גז חדר לדירה והצית אותה. על פי גרסת המשטרה הדירה עלתה באש בשל בקבוק תבערה שנשמט מידי אחד מהמתפרעים, שהתכוון להשליך אותו לעבר השוטרים. עימותים פרצו גם סמוך לבית הדבש, בו מתגוררת משפחת מתנחלים, לא הרחק מבית יהונתן.

כלי רכב ובתים של יהודים הותקפו באבנים גם בשכונת אבו טור הסמוכה. לבית אחד ורכב אחד נגרמו נזקים. בסילוואן נפצע ילד אחד באורח קל מרימון גז או כדור גומי שפגע בלחיו. כמה פלסטינים נזקקו לטיפול בעקבות שאיפת גז.

בשבועות האחרונים מבצעת משטרת ירושלים גל מעצרים בקרב פעילים פלסטינים בסילוואן. כמעט כל אחד מראשי הציבור המוכרים בכפר נעצרו בחודש האחרון לחקירות בנושאים שונים. אחד הפעילים, עדנאן ג'ית גורש בהליך חריג באמצעות צו של אלוף פיקוד העורף על פי תקנות לשעת חירום מ-1945.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ