היועץ המשפטי וינשטיין נפגש עם האלוף גלנט; "עלה צורך לבצע בדיקות נוספות"

וינשטיין קיים דיון בנושא לאחר שנפגש עם המיועד לתפקיד הרמטכ"ל שהעביר לו מסמכים שונים בעניינו. בקרוב ההחלטה

הארץ
עמוס הראל
יהונתן ליס
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
עמוס הראל
יהונתן ליס
שירות ""

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין קיים הערב (ראשון) דיון לקראת גיבוש עמדה בעניינו של הרמטכ"ל המיועד, האלוף יואב גלנט, על רקע פרשת הקרקעות במושב עמיקם. הדיון התקיים שעות ספורות לאחר פגישתם של וינשטיין וגלנט, בה העלה הרמטכ"ל המיועד טענות והתייחסויות שונות לפרשה, המגובים במסמכים.

בתום הדיון שנערך הערב בהשתתפות פרקליט המדינה משה לדור והמשנים ליועץ המשפטי למדינה ולפרקליט המדינה, נמסר מטעם משרד המשפטים כי "הדברים נבחנים בכובד ראש וביסודיות המתבקשת, והדיונים יימשכו מחר, בין היתר בשל צורך שעלה לבצע מספר בדיקות נוספות מול הגורמים הרלוונטיים לשם שלמות התמונה".

עוד נמסר כי הדיונים שנערכו בעניין "עוסקים בשאלה האם קיימת מניעה משפטית לביצוע המינוי אם לאו, נוכח הטענות שעלו נגד גלנט, ולא בסוגיית מינוי הרמטכ"ל כשלעצמה, המונחת לפתחם של הגורמים הממנים". בפרקליטות הבטיחו להכריע בנושא "בהקדם האפשרי".

מוקדם יותר הערב, פנה הפרקליט הצבאי הראשי, האלוף אביחי מנדלבליט, למשנה לפרקליט המדינה, עו"ד שי ניצן, בבקשה לבחון אם פרסום מודעות הגנאי נגד הרמטכ"ל ודובר צה"ל היום על רקע פרשת הקרקעות מהווה עילה לפתיחת חקירה פלילית לבירור זהותם של הגורמים העומדים מאחורי הפרסום.

וילה גלנט. תצלום אוויר: טל כהן

מנדלבליט התייחס בדבריו למודעות שפורסמו הבוקר בכמה עיתונים, בהן הביעו "אזרחים שאינם מכירים את גלנט אישית ומודאגים מהפוטש בקריה" דאגה נוכח ההתפתחויות האחרונות המעכבות את מינוי האלוף גלנט לרמטכ"ל.

"המודעה האנונימית אשר פורסמה היום במספר עיתונים כוללת אמירות לא ראויות ביחס למספר נושאי תפקידים בכירים במטה הכללי של צה"ל", הודיע מנדלבליט, "כמו כן, מייחסת המודעה לרמטכ"ל ולדובר צה"ל, תא"ל אבי בניהו, עבירה חמורה של קשירת קשר בניסיון להביא לסיכולן של החלטות הדרג המדיני, אמירה זו מהווה לכאורה הוצאת לשון הרע. מעבר לניסיון לפגוע בשמם הטוב של קצינים בכירים בצה"ל, עולים הדברים לכאורה כדי עברה של העלבת עובד ציבור". הפרקליט הצבאי אף הדגיש כי "על פי חומר החקירה, דובר צה"ל לא היה מעורב כלל בפרשת המסמך ולא ידע כלל על קיומו".

אשכנזי. בירור זהות המפרסמים. תצלום: מוטי מילרוד

גם הרמטכ"ל לשעבר אמנון ליפקין-שחק התייחס לנושא, ואמר כי מה שמתנהל סביב מינוי הרמטכ"ל הבא הוא אירוע מביך שיש לו השפעה רעה על צה"ל. "יש לנו רמטכ"ל מכהן שמאשימים אותו בניסיון פוטש ורמטכ"ל נבחר שנחקר. הגיע הזמן שמישהו ישים לכך סוף", אמר שחק, שדיבר בערב הוקרה למפקדי הצנחנים שהתקיים ברמת גן.

ובתוך כך הרמטכ"ל אשכנזי החליט לדחות את אירוע הפרידה שאמור היה להתקיים מחר בכנסת, בשל ההתפתחויות בפרשת גלנט. אשכנזי אמור היה להתייצב מחר לישיבה חגיגית של ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, כמחווה לרמטכ"ל היוצא. אלא שהערב הוחלט על דחיית האירוע למועד מאוחר יותר. בוועדה אישרו היום כי הרקע לדחיית המפגש הוא פרשת גלנט והוסיפו כי אירוע הפרידה יתקיים 'כשהתמונה תתבהר'.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ