ראש הממשלה בנימין נתניהו טרם יצר קשר עם השגריר בקהיר

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ששה ימים לאחר פרוץ המהומות במצרים, ראש הממשלה בנימין נתניהו עדיין לא מצא זמן לשוחח עם שגריר ישראל בקהיר יצחק לבנון. שגרירות ישראל בקהיר עדיין סגורה על רקע המהומות, והדיפלומטים הישראלים עובדים מבתיהם או מקיימים דיונים בבית השגריר המאובטח.

גורמים בכירים במשרד החוץ ציינו כי נתניהו ויועציו, בדגש על היועץ לביטחון לאומי עוזי ארד, לא התקשרו לשגריר הישראלי כדי להתעניין בשלומם של הדיפלומטים הישראלים על רקע המצב הביטחוני הרגיש שהביא לפינוי בני משפחותיהם. כמו כן, נתניהו או ארד לא שוחחו עם השגריר או עם שאר הדיפלומטים כדי לקבל את הערכותיהם לגבי המצב בשטח.

"נתניהו מצא זמן להתקשר למשפחה של אבי כהן אבל לא לשגרירות ישראל בקהיר", אמר מקור במשרד החוץ. "הדיפלומטים הישראלים עובדים במצב ביטחוני קשה ביותר ובמקרים מסוימים כמעט תחת אש, אבל ראש הממשלה או יועציו הנכבדים לא חושבים שכדאי להתקשר כדי לבדוק שלכולם שלום".

במשרד החוץ אמרו שהתנהלותו של נתניהו תמוהה ביותר לאור העובדה שמנהיגי ארה"ב, צרפת, בריטניה ומדינות נוספות שוחחו והתייעצו עם שגריריהם בקהיר. לדוגמא, שגרירת ארה"ב מרגרט סקובי השתתפה בכמה דיונים והתייעצויות שכינסו הנשיא אובמה ושרת החוץ קלינטון באמצעות מערכת וידאו קונפרנס כדי להשמיע את הערכותיה ולהמליץ על פעולות מדיניות שונות.

שר החוץ ליברמן שוחח עם השגריר הישראלי יצחק לבנון כבר ביום שישי, כמה שעות אחרי פרוץ המהומות. כמו כן ממלא מקום מנכ"ל משרד החוץ רפאל ברק מקיים קשר טלפוני רציף עם השגריר וצוותו. עד לשעת סגירת הגיליון לא נמסרה תגובה מלשכת ראש הממשלה.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ