אנגלה מרקל תבוא היום לביקור בישראל עם עשרה משריה

שיחתה של מרקל עם נתניהו היתה צפויה להתמקד בנושא הפלסטיני ובקיפאון בתהליך השלום, אבל לאור האירועים במצרים יש לשער שמוקד השיחה ישתנה

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

קאנצלרית גרמניה אנגלה מרקל תבוא היום לישראל, עם עשרה משרי ממשלתה, לסבב השלישי של דיאלוג הממשלות בין ישראל לגרמניה. מרקל תיפגש אחר הצהריים עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. בה בעת ייפגשו השרים הגרמנים עם עמיתיהם הישראלים. לאחר מכן תתקיים ישיבת ממשלה משותפת ומסיבת עיתונאים.

בשעות הערב יארח נתניהו את מרקל לארוחת ערב רשמית. שיחתה של מרקל עם נתניהו היתה צפויה להתמקד בנושא הפלסטיני ובקיפאון בתהליך השלום, אבל לאור האירועים במצרים יש לשער שמוקד השיחה ישתנה.

מרקל תיאמה עם נשיא ארה"ב ברק אובמה את המסרים שתעביר לנתניהו בעניין הפלסטיני. היא צפויה לומר לנתניהו שהיא ידידת אמת של ישראל ולעולם לא תתפשר על ביטחונה של ישראל, אולם נתניהו הוא זה שחייב לפעול כדי לשבור את המבוי הסתום בתהליך השלום.

האירוע המרכזי בביקורה של מרקל יהיה מחר. קאנצלרית גרמניה תבוא למרכז למחקרי ביטחון לאומי בתל אביב, תישא נאום ותענה לשאלות סטודנטים וחוקרים. מרקל מעוניינת להשתמש במפגש זה להעביר מסר לציבור הישראלי בעניין תהליך השלום עם הפלסטינים.

מאז כניסתו של נתניהו ללשכת ראש הממשלה, היחסים בינו למרקל מתוחים מאוד, וכך גם היחסים בין יועציו של נתניהו ליועציה של הקאנצלרית. בכמה מקרים בשנה וחצי האחרונות חשה הקאנצלרית שנתניהו הפגין חוסר אמינות ואף השתמש בה לצרכיו הפוליטיים, כאשר הדליף פרטים משיחות טלפון ביניהם.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ