גלנט-טורס: הענף הפורח של מושב עמיקם

בעוד מובארק וגלנט נאחזים בג'וב שהשיגו, ושיישרף העולם, עם ישראל גילה אטרקציה חדשה לטיולי שבת - קאסה גלנט

רועי צ'יקי ארד
רועי צ'יקי ארד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רועי צ'יקי ארד
רועי צ'יקי ארד

פונים ימינה ב'גן אהוד' ונכנסים למושב עמיקם. אבל האמת היא שאין סיבה להגיע. העצים מכסים את כל הוילה. מהעלווה הצפופה, מציצים רק הצריחים המקושתים בנוסח ערבי ומצלמות האבטחה. בגלל העיסוק סביב האחוזה התפתח במקום גלנט-טוריזם, תיירות בתים. רוב הטיילים מכחישים שהגיעו במיוחד, וטוענים שפשוט חלפו בסביבה ובחרו להציץ בחווילה המדוברת, סמל של ישראל 2011, שבה גרים באושר ההון והצבא.

הכול התחיל עם צילום המסוק ב"הארץ". יום אחר כך, השמיים שרצו כלי תעופה שניסו לתפוס את היקף הוילה. רק "ישראל היום" פרסמו זווית לא מרשימה של הבית, כמו שבערוץ הממשלתי של מצרים כיוונו את המצלמות בזמן ההפגנות מעלה והציגו את קו הרקיע ולא את מטה מפלגת השלטון שעלה בלהבות.

מגיעים למשל אורלי ואיתן שלומי מרחובות הרחוקה, בני זוג ושותפים לעסק ("תכתוב עסק לייעוץ פנסיוני, שנרוויח מזה"). "שיעמם לנו, אמרנו, מה נעשה בשבת יפה כל כך? אז באנו מהמרכז לחזק. הכול פה קשקוש. הוא הולך להיות רמטכ"ל, לא רב ראשי", מנסה אורלי לשכנע. "ונגיד שמה שגלנט עשה זו חוצפה. אז אנחנו צריכים רמטכ"ל חצוף".

-את טוענת שהעובדה שהוא לקח שטחים הופכת אותו למתאים יותר?

"לדעתי יש קונספירציה של אשכנזי וגנץ. הרי הוא עבר ועדה! עשו נבירה, אם זה רק מה שמצאו, אין מועמד יותר טוב. בעיתון מצלמים בהגדלה את הבית".

איתן: "זו קונספירציה כמו בסרטים, כמו שהיה אצל מפכ"ל המשטרה והדוקטור החבובה הזאת".

ברוח השעה, אני מחליט להיות חצוף. אף שמסבירים לי שיעצרו אותי אחרי שני מטר, אני נכנס בשביל הכניסה. אחרי שני מטר עומד ואן גדול, אבל אין שלט אזהרה או שומר. אני ממשיך ומגיע לחניון הפנימי. סביבי כמה עצי זיתים ומעין גלגל עתיק של מרכבה. בחניה, עומדים כמה ג'יפים ומכוניות יקרות. אני נעמד ולא יודע מה לעשות. המאבטח מבקש שאלך. אני מתנצל ופונה אחורה.

בחוץ, נוצר לשניה פקק של סקרנים. זוג סקסי באופניים חובשים מצלמות, "מצלמים וילות יפות כי הולכים לבנות בית. אבל זו גדולה מדי".

תובל שלוי, שכן מוטרד, כועס: "אנשים חוצפנים. מדהים כמה אפשר להיות חטטניים". הוא מצביע על מרצדס שנעה באיטיות ויושביה פוזלים לצד. "למשל אלה, הם אנשים לא מהמושב שבאו להסתכל. גועל נפש. מה יש לראות פה? נודניקים".

אתר עליה לרגל נוסף לתיירי "גלנט-טורס" נמצא במגרש ריק מעל האחוזה. ממתינה שם משפחה עם רכב ליסינג של חברת היי-טק. כשם שמסבירים על שביל הנחש, האבא מראה לילדים את דרכי הגישה המפורסמות שחצב גלנט.

התצלום שייסד את גלנט-טורס. תצלום: טל כהן

בצל המאורעות, גלנט וחבריו עושים מתחת למטיילים ארוחה לחברים. ילדה על הטרמפולינה קוראת 'אני קופצת יותר חזק' לילד אחר ואז צועקת 'עוד'. יש קולות נעימים של אורחים וקרקוש צלחות וסכו"ם, שלשניה גורמות להרגיש סימפטיה לאיש הקשה הזה. בטוויטר מציעים שגלנט ימונה לרמטכ"ל מצרים והבעיות של כולם ייפתרו. והמחשבות נעות אל מובארק, העריץ שמסב בארמונו מוקף חברים, כמה קצינים רבי-חנף, ולא מבין איך שינו את החוקים ולא סיפרו לו. באותו רגע, מובארק וגלנט נאחזים בג'וב שהשיגו, ושיישרף העולם.

גלנט הלך רחוק מדי מכדי לחזור על ארבע עכשיו. מי יודע, אולי המלחמה האחרונה, שנפתחה לפני הבחירות, היתה רק הזדמנות צילום לגלנט שהציג יכולות מרשימות במאבק מול האלופים האחרים. זה לא דבר חדש. ההיסטוריון פלוטרכוס מספר על פומפיוס שנכנס ליהודה לא מתוך רוע לב, אלא בגלל תחרות יוקרה עם מצביאים רומאים.

אבל היום, מי זוכר את מסע הנצחון של עופרת יצוקה. הכול נמחק בגלל הגרגרנות. בישראל, אתה יכול לגנוב, לשקר, להרוג, אבל אם לועגים לך על זה, זו בעיה. לא עבירות הבנייה יפילו את גלנט, לא החפים מפשע שמתו בעזה, הווילה והומור המטיילים סביבה היא הבעיה.

אני והצלם נוסעים לראות את הגבעה שחוברה לה יחדיו לשטחו של גלנט. הגבעה שאולי בגללה יפסיד את הקידום. הצלם נשאר באוטו. אני רץ, מטפס על 'גבעת הרמטכ"לות', מנסה לתפוס את כולה, מקווה שאולי בגלל האדמה הטפשית, היפהפיה הזו, שהזיתים בקושי מצליחים לגדול בה, תימנע המלחמה המסוכנת באיראן. זה שטח גדול. אני רוצה לחזור, אבל הולך לאיבוד. לבסוף אני רואה את המכונית השחורה באופק.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ