יו"ר הכנסת ריבלין הורה לבדוק האם ההיתר להכניס כוח מצרי לסיני מחייב את אישור הכנסת

יו"ר הכנסת הורה ליועמ"ש הכנסת לבחון אם האישור הישראלי צריך לעבור בבית המחוקקים. הוא הזכיר את העברת השליטה בציר פילדלפי

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

יו"ר הכנסת, ח"כ ראובן (רובי) ריבלין, הורה היום (שני) ליועץ המשפטי לכנסת, עו"ד איל ינון, לבחון מיידית האם האישור שנתנה ישראל למצרים להכנסת כוחות צבא לסיני, מחייב את אישור הכנסת. ריבלין הסביר כי "לא מן הנמנע, כי ההיתר שניתן לראשונה להכנסת כוחות מצריים לסיני שנקבע כשטח מפורז בהסכם השלום, יחייב את אישור הכנסת".

ריבלין הזכיר כי היו לכך תקדימים בעבר: "סוגיית העברת השליטה בציר פילדלפי לידי מצרים הובאה בשעתה לאישור הכנסת, כאשר הנימוק אז, היה שינויו של הנספח הצבאי להסכם השלום בין המדינות, ובהחלט יש לבחון האם נימוק זה תקף גם לגבי ההיתר שנתנה הממשלה כעת. אם יתברר כי אכן נדרש אישור הכנסת, יתקיים דיון בנושא באופן מיידי".

מפגינים בקהיר. תצלום: אי-פי

מוקדם יותר היום פורסם כי ישראל אישרה למצרים להעביר כוחות צבאיים לחצי האי סיני בעקבות המהומות המשתוללות במדינה. גורם ישראלי בכיר מסר לסוכנות הידיעות אי-פי כי מדובר בשני גדודים המונים כ-800 חיילים שיוצבו באזור שארם א-שייח בקצה הדרומי של חצי האי סיני.

במסגרת הסכם השלום שנחתם בין ירושלים לקהיר ב-1979, הוסכם כי בעבור נסיגת ישראל מחצי האי סיני, מצרים תשאיר את האזור מפורז. יש לציין כי מאז ההתנתקות מרצועת עזה אישרה ישראל למצרים להכניס כוחות לסיני, אך לא בהיקפים שהותרו כעת.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ