גנץ סירב לפטור חיילים דתיים משירת נשים

הרמטכ"ל הודיע לרבנים הראשיים על החלטתו בעקבות הדחתם של ארבעה צוערים מבה"ד 1 שיצאו מערב מורשת בו שרו נשים

אנשיל פפר
יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אנשיל פפר
יאיר אטינגר

הרמטכ"ל בני גנץ סירב אתמול (ראשון) לבקשת הרבנים הראשיים לישראל לפטור חיילים דתיים מלהשתתף בטקסים צבאיים שבהם מופיעות זמרות. הדברים נאמרו בעקבות הדחתם של ארבעה צוערים מבה"ד 1, שיצאו מערב מורשת קרב שבו השתתפו זמרות של להקה צבאית.

הרמטכ"ל נפגש עם הרבנים שלמה עמאר ויונה מצגר בלשכתם בירושלים, לרגל החג הקרב. כשהרבנים העלו בפניו את הבקשה למנוע את הישנות האירועים באמצעות מתן פטור לחיילים דתיים מהשתתפות באירוע, אמר גנץ כי הוא "בוחן את הנושא", אבל סירב לקבל פתרון מסוג זה ואמר שלרבנים בישראל "יש אחריות לדאוג לאחדות בעם".

הרב עמאר אמר לרמטכ"ל כי יש לאפשר לחיילים לצאת מאירועים בהם מופיעות נשים "בצורה מכובדת", מבלי שהדבר ייזקף לחובתם כסירוב פקודה. הרב אמר כי הוא שוחח עם אנשים חשובים שהצבא יקר ללבם, ואלו העלו בפניו את הדילמה המורכבת הניצבת בפני חיילים דתיים, ואת החשש כי בעקבות האירועים החוזרים ונשנים "הצבא עלול להפסיד אנשים טובים". הוא אמר לרמטכ"ל, כי גם אם לא ניתן למנוע מחיילות להופיע באירועים פומביים בצה"ל, יש למצער לכבד את חופש הפרט של חיילים לצאת מהאולם כדי להימנע מדבר הנוגד את מצפונם הדתי. לדברי הרב עמאר, רב אלוף גנץ הבטיח למצוא פתרון לבעיה.

מקורבים לרמטכ"ל הגיבו אתמול בכעס לאחר שמקורות ברבנות הראשית פרסמו בעקבות הפגישה שהוא מוכן לשקול את הדבר. "הרמטכ"ל גיבה את מפקדי בה"ד 1 ומפקדים אחרים שהתעקשו שכל החיילים ישתתפו באירועים של יחידותיהם", אמרו. עניין אחד שבכל זאת הסכימו עליו הרמטכ"ל והרבנים, היה הגינוי החד-משמעי לאירועי תג מחיר האחרונים שעשו מתנחלים בשטחים נגד פלסטינים ובשבוע שעבר, גם נגד כלי רכב ובסיסים של צה"ל באזור בנימין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ