תג מחיר והסתה לרצח נגד פעילה בכירה בשלום עכשיו

כתובות הקוראות "מוות לבוגדים" רוססו על דלת הבית בירושלים. ח"כ כבל: הפנאטים האלה מרגישים שיש מי שיגן עליהם

עוז רוזנברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוז רוזנברג

כתובות נאצה פוליטיות רוססו הלילה על דלת ביתה ובחדר המדרגות של מקום מגוריה של פעילת שמאל ידועה בירושלים. בין יתר הכתובות נכתב "מוות לבוגדים" ו"תג מחיר מגרון". לדברי הפעילה, שהעדיפה שלא להזדהות בשמה, שכניה הבחינו בכתובות הבוקר והעירו אותה. "אנחנו יודעים שיש מישהו שדואג להפחיד אותנו", אמרה. "גם קצינים בכירים בצה"ל זוכים לביקורים דומים, אבל המשטרה תטפל בזה ואני בטוחה שהיא תדע למצוא את האחראים".

עוד היא סיפרה כי אמנם זו הפעם הראשונה שנפלה קורבן לנאצות גרפיטי בכתובת מגוריה, אך היא וחבריה קיבלו לא פעם תכתובות דואר אלקטרוני ושיחות טלפון אנונימיות עם קריאות דומות.

חבר הכנסת איתן כבל אמר בתגובה על האירוע: "זהו צעד נוסף בתופעה מסוכנת בה מצפצפים חבורת פורעים על החוק. אותם פנאטים כנראה מרגישים כי יש מי שיגן עליהם על אף מעשיהם הנפשעים, וזה לא אלוהים".

צילום: דנה קציר

מארגון "שלום עכשיו" נמסר כי "מדובר באירוע חמור המחייב צעדי חירום כנגד מה שמסתמן כמחתרת יהודית חדשה. אווירת השנאה וההתלהמות מחלחלת מגורמים בממשלה ובכנסת עמוק לתוך החברה הישראלית".

אתמול תקפו שני פעילי ימין ארבעה ערבים העובדים בעיריית ירושלים באמצעות גז מדמיע, המשטרה עדיין לא תפסה את האחראים למעשה. אתמול בערב קיימו פעילי ימין הפגנה מול בית ראש הממשלה בירושלים במחאה על פינוי שלושת הבתים במגרון. יש לציין כי בית ראש הממשלה לא רחוק מביתה של הפעילה.

בשבוע שעבר נחצה קו אדום גם ביחסי צה"ל והמתנחלים, כשלראשונה נעשו פעולות אלימות של "תג מחיר" בתוך בסיס צה"ל מרכזי. אלמונים חדרו אל מפקדת חטיבת בנימין שליד ההתנחלות בית אל וחיבלו ב-13 כלי רכב. שירות הביטחון הכללי, מצ"ח ומשטרת מחוז ש"י החלו בחקירה. למקום הגיע צוות זיהוי פלילי שאסף ממצאים מהזירה. ככל הידוע, אין בבסיס סימני פריצה. עובדה זו מעלה את החשד שמבצעי הפעולה הוכנסו על ידי משתפי פעולה מתוך הבסיס.

האלמונים, שריססו על קירות בבסיס סיסמאות בגנות צה"ל בעקבות הריסת הבתים במאחז מגרון ביום שני, חדרו לסדנת רכב בבסיס, ניקבו את צמיגי המכוניות וחתכו כבלים בתוכן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ