הקרן החדשה ליועמ"ש: בדוק אם רה"מ השתמש בתקציביו להכפיש אותנו

הקרן החדשה ביקשה מהיועץ יהודה וינשטיין לבדוק אם נתניהו השתמש בתקציב ובכוח האדם של משרדו כדי להכפיש את הארגון על רקע המחאה החברתית

מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מוטי בסוק

הקרן החדשה לישראל ביקשה בסוף השבוע שעבר מהיועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין, לבדוק האם ראש הממשלה בנימין נתניהו השתמש בתקציב וכוח האדם של משרדו על מנת להכפיש את הקרן ואת המחאה החברתית.

הקרן מבקשת מהיועץ המשפטי לממשלה להורות למשטרה או לנציבות שירות המדינה לפתוח בחקירה על התנהלות משרד רה"מ במהלך תקופת המחאה החברתית. הפנייה הוגשה באמצעות עורכי הדין אמיר קדרי וגלעד שר.

לפי הפניה, בהתבסס על פרסומים בעיתונים, עולה חשד למספר עבירות פליליות ואתיות של לשכת רה"מ בזמן המחאה החברתית, ביניהן שימוש בכוח אדם, תקציבי מדינה ומתקניה על מנת להשמיץ ולהכפיש את הקרן החדשה לישראל ובאמצעותה גם את המחאה החברתית. בפניה נאמר כי, "עלולים ממצאי החקירה להצביע על הוצאת שם רע ולשון הרע". וכן, "במסרים מסוימים על הסתה. הסתה שאף אם אינה עולה כדי המבחנים המחמירים של העבירה הפלילית אסורה היא בוודאי כפעילות מאורגנת של משרד ממשלתי".

רחל ליאל, מנכ"לית הקרן החדשה לישראל

הקרן החדשה מבקשת כי היועץ המשפטי לממשלה יבדוק אם השתמשה לשכת ראש הממשלה בעמותות כמו, "אם תרצו", ו"ישראל שלי", כזרוע תעמולתית. עורכי הדין מדגישים כי מכתבות בעיתונים עולה, "חשד לקיומו של שיתוף פעולה של משרדי הממשלה אם גורמים חיצוניים ובהם עמותות פוליטיות שתכליתו השגת הישגים פוליטיים תוך כדי הכפשת קבוצות שלמות באוכלוסיה".

בקרן החדשה אמרו כי "אם אכן נעשו המעשים שפורסמו מדובר על מעשים שמעלים שאלות קשות לגבי תפקוד לשכת ראש הממשלה. הדבר חמור במיוחד דווקא באווירה הנוכחית בישראל בה קיימת הכפשה אלימה, איומים כלפי אוכלוסיה ופעילים פוליטיים וחברתיים, בניסיון לפגוע בסולידריות החברתית המתגבשת לנגד עינינו".

צילום: סלמן אמיל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ