בדרך למדינה פלסטינית: שבוע של נאומים והכרזות

היום תתקיים פגישת הקוורטט במאמץ אחרון למנוע את ההכרזה. ברביעי ינאם הנשיא אובמה לאחר פגישתו עם נתניהו. ביום שישי יגישו הפלסטינים את הבקשה לאו"ם

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

מהלך הפלסטינים להכרזה על מדינה עצמאית שבירתה ירושלים מגיע לשיאו השבוע בבית האומות המאוחדות בניו יורק. היום תתקיים פגישת הקוורטט במאמץ אחרון למנוע את ההכרזה ולהחזיר את הצדדים לשולחן המשא ומתן. שליחי הקורטט יציעו ליו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן לסגת מההכרזה תמורה להתחייבות לסיים את המו"מ עם ישראל בסוגיית הגבולות והביטחון בחצי שנה. מדובר בהצעה לה סירב כבר אבו מאזן בשל התנגדותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ללוח הזמנים המקוצר.

ביום רביעי ייפגשו נשיא ארצות הברית ברק אובמה ונתניהו וידונו במהלך הפלסטינים והשלכותיו ובניסיון לשוב למשא ומתן. מאוחר יותר באותו היום ינאם הנשיא אובמה בעצרת האו"ם ויתייחס בנאומו לסכסוך הישראלי-פלסטיני.

ביום שישי בערב (שעון ישראל) ינאם יו"ר הרשות אבו מאזן בעצרת האו"ם ויגיש את הבקשה להכרזת העצמאות. לאחר נאומו של אבו מאזן ינאם ראש הממשלה נתניהו וינסה "להציג את האמת שלנו שהיא העובדה שאיננו זרים ויש לנו זכויות שהולכות 4,000 שנה אחורה", כהגדרתו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ