פנייה ליועץ המשפטי לממשלה: הפעלת תקנות החירום מנוגדת לקביעת בג"ץ

ח"כ זהבה גלאון פנתה בנושא ליועץ וינשטיין בעקבות הפרסום הבוקר ב"הארץ". "התקנות הן צעד פוגעני, חמור וחריג", כתבה

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

חברת הכנסת זהבה גלאון (מרצ) פנתה היום (ראשון) ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, בדרישה למנוע מהמשרד לביטחון פנים לתקן תקנות לשעת חירום, המרחיבות באופן משמעותי את סמכויות המאסר שיוקנו למשטרה. גלאון פנתה ליועץ המשפטי בעקבות הפרסום הבוקר ב"הארץ", לפיו לקראת ההכרזה הצפויה על הקמת מדינה פלסטינית באו"ם יופעלו תקנות חירום, במסגרתן תוכל המשטרה להשתמש בכוח בעת עיכוב חשודים, ולמנוע את הבאתם בפני שופט למשך 48 שעות, במקום 24 כפי שמותר כיום.

בפנייתה כתבה גלאון: "כפי שידוע לך, תקנות שעת חרום הן צעד פוגעני, חמור וחריג. על פי קביעת בג"צ קיים היתר להפעיל את הסמכות לשימוש בהן רק בשעות חירום אמיתיות, בהן קיימת סכנה לקיום המדינה, ואין אפשרות לכנס את הכנסת להליך חקיקה מסודר. ברור לחלוטין כי לא קיימת שום מניעה לכנס את הכנסת בימים אלו".

על פי הפרסום הבוקר, תכנית המשרד לביטחון הפנים להתקנת תקנות לשעת חירום הועברה באחרונה להתייחסות משרד המשפטים. על פי התוכנית  תקבל המשטרה סמכויות רחבות היקף לעיכוב, מעצר וחקירה של של כל אדם שישתתף בהפגנות אלימות, הן של יהודים ושל ערבים בשטחי מדינת ישראל. גורמים מקצועיים שעיינו בה מתחו ביקורת חריפה על הפגיעה הגורפת של התקנות בזכויות החשודים בהליך פלילי.

ח"כ זהבה גלאוןצילום: עופר וקנין

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ