הקרב על העבודה |

דליה רבין תומכת בפרץ, רון חולדאי תומך ביחימוביץ'

נמשך מאבק הכוחות בין המחנות: משה שחל ונסים זווילי הודיעו על תמיכה בעמיר פרץ, ואילו יריבתו הצליחה לגייס את ראש המטה לשעבר של מצנע

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

חברי הכנסת שלי יחימוביץ' ועמיר פרץ ממשיכים במצוד אחרי תומכים לקראת הבחירות לראשות מפלגת העבודה, שיתקיימו בעוד שלושה ימים. הבוקר (ראשון) הודיעו דמויות מפתח במפלגה על תמיכתם בעמיר פרץ. השר לשעבר משה שחל, שנמנע עד היום מתמיכה במועמד זה או אחר, הודיע כי הוא קורא למתפקדי מפלגת העבודה לתמוך בפרץ. אל קריאתו הצטרף גם חבר הכנסת ומזכ"ל המפלגה לשעבר נסים זווילי.

דליה רבין הודיעה גם היא על תמיכתה בפרץ. "מפלגת העבודה תמיד הניפה שני דגלים, החברתי והמדיני. קיץ זה עשוי להיות חלון הזדמנויות נדיר, אולי אחרון, עבור העבודה לחזור למרכז הבמה כתנועה שתוביל אלטרנטיבה שפויה, ברורה ותקיפה לנתניהו. הציבור רעב למפלגה אידיאולוגית שתחזיר את מורשת רבין, התקדמות מדינית ושינוי חברתי, או כמאמר השלטים של אז, כסף לשכונות ולא להתנחלויות. עמיר היה חבר נאמן במחנה רבין כל השנים. דווקא בימים אלה של משבר ובידוד מדיני, נחוצה לנו תפיסת עולם אחרת, אלטרנטיבה כוללת למדיניות הקיפאון של נתניהו. עמיר מייצג את מורשתו של אבא, הוא היה לו בן טיפוחים, איש אמון ובעל ברית, ואני מאמינה ביכולתו להנהיג את המפלגה".

פרץ נהנה גם מתמיכתם של שלושה מחברי הכנסת של מפלגת העבודה: איתן כבל, דניאל בן סימון וראלב מג'אדלה. ח"כ בנימין (פואד) בן אליעזר עדיין לא הביע תמיכה פומבית באיש מהמועמדים, אולם מחנהו מסייע לפרץ בהתמודדות.

פרץ, יחימוביץ' והחברים בעבודה, בימים טובים יותרצילום: כפרי ניר


היום הצליחה יחימוביץ' להשיג את חבר הכנסת הראשון מהמפלגה שהודיע על תמיכתו בה, השר לשעבר אבישי ברוורמן, שפרסם הודעה הקוראת להצביע ליחימוביץ'. בנוסף הודיעה כי מזכיר מחוז חיפה של העבודה, ישראל סביון, הצטרף אליה. במטה של יחימוביץ' רואים בסביון, שהיה ראש המטה של מצנע בחיפה ופקד באופן ישיר אלף חברי מפלגה חדשים, חיזוק משמעותי עבורה בצפון.

בנוסף, רשימה ארוכה של ראשי ערים ורשויות הביעו הערב תמיכה ביחימוביץ': ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, ראשי הערים רעננה ויקנעם, וראשי המועצות המקומיות קרית טבעון, עמק הירדן, רמת ישי, מנשה, מטה אשר ולב השרון.

גם מחוץ למפלגת העבודה הדעות חצויות: אתמול פרסם ח"כ שי חרמש מקדימה הודעת תמיכה בפרץ, וקרא למצביעי העבודה באזור עוטף עזה לתמוך בו. מנגד, ח"כ כרמל שאמה מהליכוד הודיע על תמיכתו ביחימוביץ', משום שתמיכה בה תפגע לדבריו באופן משמעותי בקדימה. על פי סקר "הארץ" שפורסם בשבוע שעבר, יחימוביץ' צפויה לגזול שישה מנדטים מקדימה, לעומת פרץ, שכראש מפלגה צפוי לגזול מקדימה ארבעה מנדטים בלבד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ