נעצר חשוד בפעולת תג מחיר בבסיס צה"ל בעקבות הרס הבתים במגרון

צעיר בן 27 נעצר בחשד שהשחית ג'יפים צבאיים בתחילת החודש בתגובה על הרס הבתים במאחז הלא חוקי. החשוד מכחיש את הטענות, חבריו אמרו: הוא פטפטן

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חיים לוינסון

צעיר בן 27 מההתנחלות עלי בשומרון נעצר היום (שני) בחשד שהשחית ג'יפים צבאיים במפקדת החטיבה המרחבית בנימין. הצעיר, פעיל בנוער הגבעות מספר שנים, הכחיש את החשדות נגדו באמצעות פרקליטו, עו"ד עדי קידר מארגון חננו.

הצעיר, חילוני הלומד במכללה האקדמית אריאל, מועסק בעבודות אבטחה מזדמנות. הוא נחשב לפעיל מוכר בארגון נוער הגבעות ועוסק בין השאר בהקמת מאחזים חדשים. הוא נעצר כבר עשרות פעמים בעבר, והורשע פעמיים – פעם אחת בתקיפה של פלסטיני ובפעם נוספת בהתקהלות אסורה והפרעה לשוטר.

העצור מוכר בקרב פעילי הימין כאחד שאוהב להתרברב לכאורה על מעשים שעשה. בשנה האחרונה הוא התראיין פעמיים בעילום שם למגזין "בלייזר" ולמוסף "7 ימים" של ידיעות אחרונות, והבטיח "דם, אש ותמרות עשן". אחד מחבריו אמר היום ל"הארץ" כי החשוד "פטפטן" וכי הוא מקווה שהמשטרה לא תנפח את הסיפור ותהפוך אותו ל"פרשת מרגלנית צנעני 2".

כך למשל, באחד הראיונות סיפר הפעיל כי "לא מזמן גנב המינהל האזרחי מכולה בעדי עד. האירוע נגמר, המכולה איננה, יש מילה של בנאדם שאומר שהוא מפרק את המבנים, הכוחות של הצבא יוצאים מאזור היישוב. ואז ג'יפ של מג"ב מחליט לחזור בשביל להפגין נוכחות, ועובר דרך קבוצה של עשרים תושבים שהתקבצו על הציר שבין היישוב לחממות. הג'יפ חוטף מטח של אבנים וסלעים, כמה אבנים פוגעות בו, כמה שמשות מנופצות. חלק מפעולות תג מחיר זה לפנצ'ר ג'יפים של המשטרה והצבא ולזרוק עליהם אבנים. המטרה שלי היא שעם ישראל יחיה בארץ ישראל בשלום ובביטחון, ומי שמחבל בביטחון שלי מגיע לו לחטוף".

בתחילת החודש אלמונים חדרו אל סדנת כלי רכב במפקדת החטיבה המרחבית בנימין ופגעו ב-12 כלי רכב. האלמונים ריססו על קירות הבסיס סיסמאות בגנות צה"ל בשל הריסת הבתים במאחז מגרון, ניקבו את צמיגי הרכבים וחתכו כבלים בתוכן.

הרסית בתים במגרון, בתחילת החודשצילום: סלמן אמיל

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ