הפריימריז בעבודה בסכנת דחייה בשל עימות בין פרץ ויחימוביץ'

הסיבוב השני בבחירות לראשות המפלגה עשויים להידחות על רקע דרישת מטה יחימוביץ' לשנות את כתובת ההצבעה של 1,300 מצביעים

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

חילוקי דעות קשים בין מטה הבחירות של שלי יחימוביץ' למטה של יריבה, עמיר פרץ, מעיבים על ההיערכות לסיבוב השני בפריימריז במפלגת העבודה, שעתידות להיערך מחר. הרקע: דרישת יחימוביץ' לשנות את כתובת ההצבעה של כ-1,300 מצביעים.

במטה יחימוביץ' טענו שהמהלך נועד להקל על חיילים וסטודנטים, כדי שיוכלו להצביע ליד הבסיס בו הם משרתים או המוסד שבו הם לומדים. ואולם, במטה פרץ הביעו התנגדות נחרצת למהלך, אף שהמוסדות האמונים על טוהר הבחירות אישרו אותו.

בכירים במפלגה הבהירו אמש כי אם לא תתקבל החלטה ברורה עד הבוקר היום, לא ניתן יהיה לפרסם את ספר הבוחרים והבחירות הצפויות מחר עלולות להידחות.

נציגי המטות התייצבו אתמול בלילה לישיבת גישור בהולה, בניסיון לגבש פתרון שיאפשר את קיום הבחירות במועדן. במטה פרץ אמרו כי אחת הסיבות להתנגדותם לשינוי הכתובות ההמוני התעוררה לאחר שגילו כי בין המצביעים ברשימה, שהגיש מטה יחימוביץ', מופיעים גם פעילים פוליטיים שלהם - שכלל לא ביקשו לשנות את מקום ההצבעה.

במטה פרץ טוענים כי כי המהלך המוצע יפגע במצביעיוצילום: רון אלון

"המהלך הזה יפגע במצביעים שלנו, שיגיעו לקלפיות ויגלו שהם בכלל לא יכולים להצביע בהן", אמרו אתמול גורמים בסביבת פרץ. הם הוסיפו כי "לא ברור למה במטה יחימוביץ' חושבים שכל כך הרבה מצביעים, שהצליחו להגיע לקלפיות בסיבוב הקודם, לא יוכלו לעשות זאת עכשיו".

במטה יחימוביץ' דוחים את הטענות. הם הבהירו כי ברשימות שהגישו אין תומכים של פרץ וטענו כי מדובר בספין פוליטי של המחנה היריב: לדבריהם, המהלך לשינוי כתובות ההצבעה היה בכלל יוזמה של אנשי פרץ, שהחלו להתנגד אליו רק אחרי שהתברר שיחימוביץ' הצליחה להציג רשימה ארוכה יותר של תומכים, שביקשו להגיע לקלפיות חלופיות.

"החל מרגע זה הופעלו לחצים כבדים על ועדת הבחירות לבטל רטרואקטיבית את ההחלטה שניתנה שבוע קודם", אמרו אתמול במטה יחימוביץ'.

אתמול הודיעו יו"ר הכנסת לשעבר, אברהם בורג, נכדו של דוד בן גוריון, יריב בן אליעזר, ורון פונדק, ממנסחי הסכמי אוסלו על תמיכתם בפרץ, יממה אחרי שגם דליה רבין, בתו של ראש הממשלה המנוח, השר לשעבר משה שחל ומזכ"ל המפלגה בעבר נסים זוילי הכריזו על תמיכתם בו.

יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, שנחשב לבעל השפעה על גרעין מצביעים נרחב הכפוף להסתדרות, יצא אתמול בקריאה פומבית ראשונה במערכת הבחירות והודיע על תמיכתו הרשמית במועמדותה של יחימוביץ'. עיני, הנחשב ליריב מר של פרץ, אמר אתמול כי "יחימוביץ' מחוייבת לעניין החברתי וזכויות העובדים ומייצגת זן של מנהיגות ערכית שלא מדברת בשני קולות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ