המשטרה: ראיות של ממש נגד החשוד בהשחתת כלי רכב וציוד בבסיס צה"ל

ביהמ"ש האריך היום בחמישה ימים את מעצרו של אלכס אוסטרובסקי, בן 27 מעלי ופעיל ותיק בקרב נוער הגבעות, שתמך בפגיעה ברכוש צה"לי בעבר

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים40
חיים לוינסון

בית המשפט השלום בפתח תקוה האריך הבוקר (שלישי) בחמישה ימים את מעצרו של אלכס אוסטרובסקי, תושב עלי החשוד בהשחתת ג'יפים צבאיים במפקדת החטיבה המרחבית בנימין. אוסטרובסקי בן ה-27 הוא פעיל ותיק ב"גרעין הערים העבריות" הפועל לעידוד החזרה לשכם ויריחו ומוכר מפעילותו בגבעות שונות ביהודה ושומרון, ביניהן רמת מגרון ושבות עמים.

נציג המשטרה טען בדיון כי נגד אוסטרובסקי הצטברו  "ראיות של ממש", הקושרות אותו לפעולת תג המחיר הראשונה שכוונה לבסיס צה"ל. פרקליטו של החשוד, עו"ד עדי קידר, המיצגו מטעם עמותת חננ"ו הדגיש כי אוסטרובסקי מכחיש כל קשר למעשים.

בראיונות שנתן אוסטרובסקי בעבר בעילום שם, הוא הביע תמיכה בפעילות דומות לאלו בהן הוא חשוד כעת. עם זאת, חבריו טענו היום כי "מדובר בקשקשן".

אוסטרובסקי, חילוני הלומד במכללה האקדמית אריאל, נעצר כבר עשרות פעמים בעבר, והורשע פעמיים - בתקיפת פלסטיני ובהתקהלות אסורה והפרעה לשוטר.

באחד הראיונות שהעניק בעבר לכלי התקשורת סיפר אוסטרובסקי כי "לא מזמן גנב המינהל האזרחי מכולה בעדי עד. האירוע נגמר, המכולה איננה, יש מילה של בנאדם שאומר שהוא מפרק את המבנים, הכוחות של הצבא יוצאים מאזור היישוב. ואז ג'יפ של מג"ב מחליט לחזור בשביל להפגין נוכחות, ועובר דרך קבוצה של עשרים תושבים שהתקבצו על הציר שבין היישוב לחממות. הג'יפ חוטף מטח של אבנים וסלעים, כמה אבנים פוגעות בו, כמה שמשות מנופצות. חלק מפעולות תג מחיר זה לפנצ'ר ג'יפים של המשטרה והצבא ולזרוק עליהם אבנים. המטרה שלי היא שעם ישראל יחיה בארץ ישראל בשלום ובביטחון, ומי שמחבל בביטחון שלי מגיע לו לחטוף".

צילום: בר און דניאל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ