מטה פרץ: "מתקני ההסתדרות הפכו למטות בחירה אקטיביים למען יחימוביץ"

במטה טוענים כי יש חשד לפגיעה חמורה בטוהר הבחירות למפלגה, מאז הביע עופר עיני תמיכה ביחימוביץ, שמסרה בתגובה: זה ספין

השופטת שרה פריש האמונה על טוהר הבחירות במפלגת העבודה קיבלה אחר הצהריים (שלישי) פנייה רשמית ממטה עמיר פרץ, בה נטען כי יש חשד לפגיעה חמורה בטוהר הבחירות לראשות המפלגה. במטה פרץ טוענים כי מאז שיו"ר ההסתדרות עופר עיני הביע את תמיכתו הפומבית בשלי יחימוביץ "הפכו מתקני ההסתדרות השונים בארץ למטות בחירה אקטיביים למען המתמודדת".

גורמים במפלגה האשימו את פרץ בספין ומסרו כי "עמיר פרץ היה הראשון שעשה את החיבור של ההסתדרות עם מפלגת העבודה בהתמודדות בבחירות הפנימיות. ברור לגמרי שהוא שולף עכשיו את כל האקדחים שעומדים לרשותו, משום שהוא מבין שמצבו בעייתי - אולי אחד מהם יירה בסופו של דבר".

עורך דינו של  פרץ אורי אהד מסר כי "עובדי ההסתדרות הפכו בעל כורחם לפעילי מטה הבחירות של יחימוביץ המקבלים גם בחלק מהמקרים הוראות מראש אגף המרחבים בהסתדרות אבי יחזקאל. עובדה זו של קבלת הוראות לפעילות פוליטית, בלתי חוקית מן הממונים עליהם, מציבה בפני העובדים מכשול אליו רבים מהם אינם מודעים שכפועל יוצא הם יישאו באחריות אישית לפעולות המנוגדות לחוקי הבחירות. עולה חשש כבד להמשך תהליך הבחירות התקין והשמירה על טוהר הבחירות וכשרותן".

ממטה יחימוביץ נמסר בתגובה כי "אחרי שעמיר פרץ ניסה הלילה בכל כוחו למנוע מסטודנטים וחיילים להצביע בבחירות משום שידע שיצביעו עבור שלי, הוא מנסה ספין חדש שאין לו כל קשר למציאות. העובדים יודעים היטב מי היתה זו שייצגה אותם במסירות בכנסת וגוננה על פרנסתם, ולכן הצביעו לשלי בסיבוב הקודם וישובו ויצביעו עבורה גם מחר".

בתוך כך, יריב בן אהרון, בנו של יצחק בן אהרון מאבות מפלגת העבודה, הביע היום תמיכה בשלי יחימוביץ לראשות המפלגה: "תנועת העבודה חיכתה המון זמן לדמות פוליטית כמו שלי. היא לא נכנסת לזירה מוקדם מדי אלא מאוחר מדי. היא פוליטיקאית בשלה ביכולתה לעסוק בתחום שמטריד את מרבית הישראלים היום ובתיקון החברה, ועבודתה הפוליטית מוכוונת אידיאולוגית. יחימוביץ התגלתה כבעלת עמוד שדרה יציב ונחוש ובמקביל יש בה את הגמישות לייצר קואליציות לטובת יעדים ומטרות".

תגובות