ברק רביד - צרובה
ברק רביד

לצד הנאום בעצרת הכללית של האו"ם והפגישה עם הנשיא ברק אובמה, מנסה לשכת ראש הממשלה בימים האחרונים לארגן לראש הממשלה נתניהו ורעייתו שרה ביקור מתוקשר באתר הזיכרון לפיגועי ה-11 בספטמבר, במהלכו יניחו זר בגראונד זירו - שם עמדו מגדלי התאומים.

במידה שהאירוע יתקיים, נתניהו מעוניין גם לשאת דברים באתר הפיגועים, שם נערך רק לפני שבועיים טקס לציון 10 שנים למתקפת הטרור הגדולה ביותר שידעה ארצות הברית.

הביקור והטקס בגראונד זירו עדיין לא נקבעו סופית ומגעים בעניין מתקיימים מול לשכתו של ראש עיריית ניו יורק, מייקל בלומברג. לשכת נתניהו מעוניינת לערוך את האירוע התקשורתי ביום ראשון בצהריים, מעט לפני שנתניהו ימריא בחזרה לישראל.

על פי התכנון המקורי, נתניהו היה אמור לחזור ארצה במוצאי שבת, אולם חזרתו נדחתה ליום ראשון אחרי הצהריים. לא ברור אם הרקע לדחיית החזרה לארץ הוא הרצון לקיים את הטקס. לשכת ראש הממשלה מסרה בתגובה כי האירוע בגראונד זירו אינו מופיע עדיין בלוח הזמנים של נתניהו.

בנימין ושרה נתניהו

נתניהו שיתאכסן במלון ריגנסי, הגיע לניו יורק עם רעייתו שרה ועם פמליה גדולה במיוחד שכוללת דוברים רבים, שחלקם כבר הגיעו לניו יורק לפני כמה ימים כדי להקים חמ"ל תקשורתי. במקביל שוהים בניו יורק גם שר החוץ אביגדור ליברמן, סגנו דני איילון ושר ההסברה יולי אדלשטיין.

לפני שהגיע לניו יורק, ביקר שר החוץ ליברמן בוונקובר שבקנדה, ונשא דברים באולם הקהילה היהודית בעיר. לדבריו, הפלסטינים אינם בשלים עדיין להקמת מדינה. "אני מציע שהם ימתינו עד שנראה שיש מערך ביטחון אחד ולא קבוצות קטנות וחמושות", אמר שר החוץ.

לדבריו, אם תוקם מדינה פלסטינית, עתידה יהיה כעתיד המדינות המוסלמיות החוות כעת מהפכות פנימיות. "מצבן של מדינות העולם הערבי הסובבות את ישראל גרוע מכפי שהיה קודם. בתוניסיה, מצרים וסוריה אין כלכלה, אין תיירות ואין ביטחון. זה מה שיקרה גם אצל הפלסטינים".

סייעה בהכנת הידיעה: לימור שמואל פרידמן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ