נכדו של הרב מאיר כהנא הורחק משטחי יהודה ושומרון בצו צבאי

חבריו של הנכד, מאיר אטינגר, טוענים כי הסיבה שהורחק ל-3 חודשים היא מעורבותו בקורס להגנה עצמית שנערך לפעילי נוער הגבעות

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

מאיר אטינגר, נכדו של הרב מאיר כהנא, הורחק בצו צבאי משטחי יהודה ושומרון לשלושה חודשים. אלוף פיקוד מרכז, אלוף אבי מזרחי הוציא היום (חמישי) את צו ההרחקה נגד אטינגר, פעיל מוכר בנוער הגבעות המתגורר ברוב זמנו ברמת מגרון.


חבריו של אטינגר טענו היום כי הוא הורחק מהאזור מכיוון שהיה פעיל בקורס הגנה עצמית לאנשי הגבעות. אטינגר פרסם באחרונה מאמר באתר הקול היהודי שבו הוא ביקר את "אוזלת ידם" של קציני צבא באזור. הוא טען גם במאמר כי על מקימי המאחזים "להיות יותר אלימים".

בחודש שעבר הוצאו 12 צווי הרחקה מנהליים לפעילי ימין מיצהר, חברון ויישובים נוספים ביהודה ושומרון, לתקופה שנעה בין חצי שנה עד שנה. זאת, בשל מידע מודיעני שהיה לשב"כ על קבוצת פעילים קיצוניים שהיו מעורבים בשנתיים האחרונות בהובלה וביצוע פעילות אלימה נרחבת נגד פלסטינים תושבי הסביבה, כמו הצתות מסגדים, כלי רכב ומבנים שונים.

ביום שלישי האריך בית המשפט השלום בפתח תקוה בחמישה ימים את מעצרו של אלכס אוסטרובסקי, תושב עלי החשוד בהשחתת ג'יפים צבאיים במפקדת החטיבה המרחבית בנימין. אוסטרובסקי בן ה-27 הוא פעיל מוכר ביהודה ושומרון, בין השאר ברמת מגרון ובשבות עמים.

צילום: אמיל סלמן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ