יחימוביץ' החלה את תפקידה: "נציג אלטרנטיבה לליכוד"

היו"ר החדשה של מפלגת העבודה נכנסה בפעם הראשונה ללשכתה בבית ברל. "קדימה לא מהווה אופוזיציה", אמרה. "נהיה חלופה לתפיסה ימנית"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים71
יהונתן ליס
יהונתן ליס

יו"ר מפלגת העבודה הטרייה, ח"כ שלי יחימוביץ', נכנסה אחר הצהריים (חמישי) בפעם הראשונה מאז בחירתה ללשכת יו"ר המפלגה בבית ברל. "אנחנו נציג אלטרנטיבה אופוזיציונית אמיתית לליכוד", אמרה. "קדימה לא מהווה אופוזיציה כי היא לא מציגה דרך חלופית, אלא מדברת באותו שיח קפיטליסטי וניאו-ליברלי. הדרך שלנו היא להציב אופוזיציה אמיתית, לא צעקנית וחלופית לתפישה הימנית".

"מאחוריי תמונות רבין ובן גוריון, ואני מתחילה היום לשבת באופן מטאפורי על כסאם וכובד המשימה ברור ומובן", המשיכה יחימוביץ'. "אחד מתפקידיי יהיה לגשר בין ערכי תנועת העבודה האמיתיים - סוציאל-דמוקרטיה, אחריות המדינה לאזרחיה, מתינות מדינית, פרגמטיות, שמירה על ביטחון - לבין הציבור. פניתי לכל הגורמים הפוליטיים במפלגה והחל משעות הבוקר אני מקיימת פגישות רצופות עם בכירי המפלגה לצורך היוועצות ודיון על הדרך החדשה ביחד ואמשיך הפגישות גם בראשית השבוע הקרוב".

קודם לכן נועדה עם ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג, שהפסיד במרוץ לראשות המפלגה בסיבוב הראשון, לפגישה בארבע עיניים. השניים סיכמו כי יפעלו בשיתוף פעולה מלא, הן לחיזוק המפלגה ואחדותה והן למיצובה כגורם חזק ומשפיע בפוליטיקה הישראלית, המובילה סדר יום מנצח. הרצוג אמר ליחימוביץ' כי הוא נכון לסייע בידה ככל שיידרש להשגת יעדים אלו, וכי יפעל להבטיח את אחדות המפלגה בתקופה החדשה שהחלה היום.

יחימוביץ' נבחרה הלילה לתפקיד יו"ר מפלגת העבודה. בתום ספירת הקלפיות, התברר כי יחימוביץ' גרפה 54% מהקולות (22,299 קולות), לעומת 45% (18,769 קולות) שהשיג עמיר פרץ. יחימוביץ' היא האשה הראשונה שתנהיג את המפלגה מאז גולדה מאיר.

צילום: קידר ניר

בשיחה עם פעיליה השמחים במטה אמרה יחימוביץ': "חברים ניצחנו. זאת היתה מערכה לא פשוטה, אבל ישנה עוד דרך לפנינו. נפתח חלון הזדמנויות לקומם מחדש את מפלגת העבודה ולחבר בין ערכי תנועת העבודה ההיסטורית לרוחות החדשות המנשבות במדינת ישראל".

יחימוביץ' הודתה לפעילים "על כך שאתם דור חדש ונפלא שמפיח תקווה במדינה. את המטרות האלה נשיג רק בהליכה יחד בראש חץ אחד, כמפלגה מאוחדת".

מוקדם יותר התקשר פרץ ליחימוביץ' כדי לברך אותה על זכייתה: "אני מאחל לך בהצלחה ומייחל לכך שיווצר המכנה המשותף שיאפשר לנו להתמודד מול כל הנושאים החשובים למדינת ישראל". גם ח"כ בוז'י הרצוג, שסיים במקום השלישי בסיבוב הראשון, בירך את היו"ר הטרייה: "בפנינו אתגרים גדולים. אני נכון לשלב ידיים ולסייע לך ככל שניתן".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ