מג"ב מכין את כיתות הכוננות של יישובי קו התפר להפרות סדר

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

משמר הגבול מכין את היישובים הסמוכים לקו התפר להשלכות האפשריות של הכרזה על מדינה פלסטינית. במסגרת מבצע "זרעי קיץ", סיפק מג"ב כלי נשק חדשים לכיתות הכוננות האזרחיות של אותם יישובים, ואף ערך תרגילים בהשתתפותם המדמים לוחמה בשטח בנוי. בין היתר חוששים כוחות הביטחון מהסתערות של המון פלסטיני שיגיע מהגדה או מאחד מהיישובים הסמוכים. ביום שישי יתקיים בבסיס סירקין במרכז הארץ אימון ירי ואימון לוחמה בשטח בנוי, שידמה חדירה של מחבל ליישוב.

"ערכנו הדרכות ואימונים כדי שכיתות הכוננות יהיו מוכנות וזמינות לכל תרחיש", הסביר פקד יוסי אגניהו, האחראי על חבל כפר סבא והסביבה. "היה לנו חשוב שהם ירעננו את הציוד שלהם, שיתאמו את הפעילות שלהם אחד עם השני. חיברנו אותם לכל התהליך שאנחנו במג"ב עוברים. מצד שני, חשוב לנו לא ליצור פאניקה, אלא להעלות את הדריכות והמוכנות".

אגניהו המשיך ואמר כי "באחרונה ערכו הכיתות תרגילים גם עם הפלוגה הסדירה שלנו, כדי שילמדו לעבוד ביחד במקרה הצורך. הם מהווים מכפיל-כוח מאוד רציני ואיכותי, שמג"ב לא יכול למצוא לו תחליף. הדבר נובע, בין היתר, בשל הזמינות והמחויבות שלהם כלפי משפחותיהם".

במחוז מרכז במשמר הגבול ישנם כיום 28 יישובים כפריים לאורך קו התפר שבהם כיתות כוננות, ורבים מחבריהן יוצאי יחידות קרביות. כל כיתה מונה 15 עד 20 חברים. במשך שנים השמיש מג"ב את כיתות הכוננות לטיפול בעבירות פליליות, כמו מניעת גניבות חקלאיות ופריצות. אולם בחודשים האחרונים חזרו במג"ב למטרה העיקרית להקמתן של הכיתות.

תגובות