בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו
 

אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

טרם ביצעת אימות לכתובת הדוא"ל שלך. לאימות כתובת הדואל שלך  לחצו כאן

לקרוא ללא הגבלה, רק עם מינוי דיגיטלי בהארץ  

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

בקשת ההכרה הפלסטינית: המסמך המלא

תרגום בקשתו של יו"ר הרשות הפלסטינית ממזכ"ל האו"ם להתקבל כחברה באומות המאוחדות

8תגובות

דף 1. מקדים

כבודו,

בשם העם הפלסטיני יש לי הכבוד למסור בקשה זו של מדינת פלסטין לחברות בארגון האומות המאוחדות.

בקשת חברות זו מוגשת בהתבסס על זכויותיהם הטבעיות, המשפטיות וההיסטוריות ועל החלטה 181 (II) מה-29 בנובמבר 1947 והצהרת העצמאות של מדינת פלסטין מה-15 בנובמבר 1988 והכרת העצרת הכללית בהצהרה זו, בהחלטה 43/177 מה-15 בדצמבר 1988.

בהקשר זה מאשרת מדינת פלסטין את מחויבותה להשגת פתרון צודק, ארוך טווח וכולל לסכסוך הישראלי-פלסטיני, שיתבסס על חזון שתי המדינות שיתקיימו זו לצד זו בשלום ובביטחון כפי שאושר במועצת הביטחון של האו"ם, בעצרת הכללית שלו ועל ידי הקהילה הבינלאומית ככלל, על בסיס החוק הבינלאומי וכל החלטות האו"ם הנוגעות לעניין.

לצורך הגשת בקשה זו מצורפת בזה הצהרה שהוכנה כהמשך לתקנה 58 של תקנון ההליכים של מועצת הביטחון ותקנה 134 של תקנון ההליכים של העצרת הכללית.
אהיה אסיר תודה אם תעביר את מכתב הבקשה ואת ההצהרה בהקדם האפשרי לנשיאי מועצת הביטחון והעצרת הכללית.

מחמוד עבאס, נשיא מדינת פלסטין, יו"ר הוועד הפועל של הארגון לשחרור פלסטין

עבור: מר באן קי-מון מזכ"ל האומות המאוחדות. ניו יורק

 

דף 2. הצהרת המדינה הפלסטינית

בעניין בקשת המדינה הפלסטינית לחברות באומות המאוחדות, יש לי הכבוד, בתוקף תפקידי כנשיא מדינת פלסטין ויו"ר הוועד הפועל של הארגון לשחרור פלסטין, הגוף המייצג החוקי היחיד של העם הפלסטיני, להצהיר בזאת שמדינת פלסטין היא מדינה שוחרת שלום שמקבלת על עצמה את ההתחייבויות הכלולות באמנת האו"ם ומתחייבת ליישמן.

מחמוד עבאס, נשיא מדינת פלסטין, יו"ר הוועד הפועל של הארגון לשחרור פלסטין

 

דף 3. בקשת המדינה הפלסטינית להתקבל כחברה באו"ם

23 בספטמבר 2011

כבודו,

לאחר עשורים שבהם בני עמי נעקרו, נגזלו וחיו תחת כיבוש צבאי זר, ועם ההצלחה של תוכנית הקמת המדינה שלנו שאושרה בידי הקהילה הבינלאומית, כולל הקוורטט לתהליך השלום במזרח התיכון, הגשתי לך בגאווה ובכבוד את בקשת המדינה הפלסטינית לחברות מלאה באומות המאוחדות.

ב-15 בנובמבר 1988 הכריזה המועצה הפלסטינית הלאומית (PNC) על כינון המדינה הפלסטינית, כדי לממש את זכותו של העם הפלסטיני להגדרה עצמית. הצהרת העצמאות של מדינת פלסטין קיבלה את הכרת העצרת הכללית של האומות המאוחדות בהחלטה 43/177 מה-15 בדצמבר 1988.

זכות העם הפלסטיני להגדרה עצמית ועצמאות וחזון פתרון שתי המדינות לסכסוך הישראלי פלסטיני זכו להכרה בעצרה הכללית בהחלטות רבות, בהן בין השאר 181 (1947), 3236 (1974), 2649 (1970), 2672 (65/16 ,1870 (2010) ו 65/202 (2010), וכן החלטות מועצת הביטחון של האו"ם, 242 (1967), 338 (1973), ו 1397 (2002), ושל חוות הדעת של בית המשפט הבינלאומי לצדק מה-9 ביולי 2004 (על ההשלכות המשפטיות של בניית החומה בשטחים הפלסטיניים הכבושים). יתרה מזאת, הרוב המכריע בקהילה הבינלאומית תמך בזכויותינו הלא מעורערות כעם, כולל מדינה, והכיר באופן דו-צדדי במדינת פלסטין על בסיס גבולות ה-4 ביוני 1967, כשמזרח ירושלים היא בירתה, ומספר ההכרות ממשיך לעלות עם כל יום שחולף.

בקשת פלסטין לחברות מתייחסת גם לזכויות הפליטים הפלסטינים בכפוף לחוק הבינלאומי והחלטות האומות המאוחדות הרלוונטיות לעניין, כולל החלטת העצרת הכללית 194 (1948) ולמעמד הארגון לשחרור פלסטין כגוף החוקי היחיד שמייצג את העם הפלסטיני.

ההנהגה הפלסטינית מאששת את המחויבות ההיסטורית של הארגון לשחרור פלסטין מה-9 בספטמבר 1993. בנוסף, ההנהגה הפלסטינית מחויבת לחידוש המשא ומתן על כל נושאי מעמד הקבע - ירושלים, הפליטים הפלסטינים, ההתנחלויות, הביטחון והמים, על בסיס תנאים שאושרו בידי הקהילה הבינלאומית, כולל החלטות האומות המאוחדות הנוגעות לעניין, עקרונות מדריד כולל עקרון שטחים תמורת שלום, יוזמת השלום הערבית ומפת הדרכים של הקוורטט שדורשת הקפאת כל פעילות בהתנחלויות.

בשעה גורלית זאת אנו מבקשים מהאומות המאוחדות לזכור את התנאים שנכללו בהחלטת העצרת הכללית 181 (1947), ולבחון ב"התחשבות אוהדת" את בקשתה של המדינה הפלסטינית להתקבל לאומות המאוחדות.

לפיכך, יש לי הכבוד להגיש לכבודו את בקשת הקבלה של מדינת פלסטין לחברות מלאה באומות המאוחדות, ואת ההצהרה שהוכנה בהמשך לתקנה 58 בתקנון ההליכים של מועצת הביטחון ותקנה 134 בתקנון ההליכים של העצרת הכללית.

אנא קבל את רחשי כבודי

מחמוד עבאס, נשיא מדינת פלסטין, יו"ר הוועד הפועל של הארגון לשחרור פלסטיןתגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
*#
בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו