לשכת נתניהו פקדה את קבר הרבי מלובביץ'

יום אחרי שראש הממשלה הזכיר את הרב בנאומו באו"ם, אנשיו אמרו "סליחות" והדליקו נר על הקבר. בחסידות התמוגגו מנתניהו ודבריו על מנהיגם

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

יום לאחר שהזכיר את הרבי מלובביץ' בנאומו מול עצרת האו"ם, נסעו אמש עם צאת השבת אנשיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לרובע קווינס שבניו יורק, להתפלל על קברו של המנהיג המנוח של חסידות חב"ד.

לבית העלמין הגיעו מזכיר הממשלה צבי האוזר, ראש הלשכה גיל שפר, מנהלה נתן אשל, וכן השגריר באו"ם רון פרושאור וראש מטה שר החוץ שרון שלום. אנשי הפמליה אמרו "סליחות", והדליקו נר על הקבר, המושך אליו רבבות יהודים מדי שנה.

בנאומו ביום שישי הזכיר נתניהו את פגישתו עם רבי מנחם מנדל שניאורסון, שהתרחשה מיד עם כניסתו לתפקיד השגריר באו"ם ב-1984: "כאשר מוניתי לתפקיד שגריר ישראל באו"ם, ביקרתי את הרבי מלובביץ'. הוא אמר לי - ואני מקווה, גבירותיי ורבותיי, שאיש מכם לא ייפגע מכיוון שמניסיוני האישי כאן אני יודע שיש אנשים ונשים מכובדים מאד, הגונים ובעלי יכולת המשרתים את כאן מדינותיהם - 'אתה תשרת בבית של שקרים רבים'. אבל הוא גם אמר לי שבמקום החשוך ביותר, אורו של נר בודד יכול להראות למרחק", אמר נתניהו.

לשכת נתניהו מתפללת על קבר הרבי מלובביץ'
לשכת נתניהו מתפללת על קבר הרבי מלובביץ'
לשכת נתניהו בקבר הרבי מלובביץ'

קנה עולמו

כשהזכיר את שמו של הרבי מלובביץ' בנאום שנשא ביום שישי במליאת עצרת האו"ם מול נציגי אומות העולם, הבטיח לעצמו נתניהו מקום של כבוד בכותל המזרח של תנועת חב"ד וחסידות לובביץ'. העובדה שנתניהו מצא לנכון ולראוי להזכיר באריכות ובמעמד יוצא דופן את ביקורו אצל הרבי מלובביץ', רבי מנחם מנדל שניאורסון המנוח, היתה לשיחת היום במרכז העולמי של החסידות, שבפי החסידים נקרא "770" - מספר הבית שבו שוכן בית המדרש המרכזי של חסידי לובביץ'.

"אין כמו החבדניקי"ם, שיודעים להעריך מחווה כזאת של הערצה לרבי מצד אישיות פוליטית, ועוד ראש ממשלה", אמר רב בברוקלין. "במיוחד שמורה הערצתם לפוליטיקאי שמתוך דבריו עולה הוכחה לצידקת ההשקפות בנושאים מדיניים שנהג הרבי המנוח לשזור בדרשות שנשא".

עסקן חרדי ברובע קרון הייטס, מקום משכנה של חצר לובביץ', אמר: "הקטע בנאום בו הזכיר נתניהו את הרבי יהפוך מהיום ל'אייטם' קבוע ובולט בכל מבצע הסברה של תנועת חב"ד, ובכל אתר אינטרנט שהתנועה מפעילה".

עד כה נהנו ממעמד מיוחד של כבוד והערכה במורשת חצר לובביץ' שני ראשי ממשלה, שכל אחד מהם הפגין בזמנו את יחסו המיוחד לרב. הראשון הוא מנם בגין המנוח, שבביקורו הראשון בניו יורק לאחר שנבחר לראשות הממשלה ב-1977 נפגש עם הרבי ושוחח איתו שעה ארוכה. המנהיג הנערץ השני על ידי החסידים הוא אריאל שרון, שנהג להיפגש עם הרבי בכל עת בה ביקר בניו יורק. מעתה, גם נתניהו הצטרף לגלרית האישים הנערצים על ידי חסידות לובביץ' ותנועת חב"ד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ