נאסרה כניסת ישראלים לאזור המלונות בטאבה

לראשונה מאז 1982, נאסרה בשבת כניסת ישראלים לחצי האי סיני, בעקבות התרעה על כוונת ארגוני טרור. היום צומצם האיסור לאזור טאבה

רויטל לוי-שטיין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל לוי-שטיין

לראשונה מאז נפתח מסוף הגבול בטאבה ב-1982, גורמי הביטחון הורו בשבת לאנשי רשות שדות התעופה במסוף הגבול טאבה למנוע מעבר של ישראלים לחצי האי סיני. היום (ראשון) בבוקר צומצם האיסור לטאבה, למלונות ולקזינו באזור. הוראת גורמי הביטחון באה לאחר קבלת התרעה חמה וממוקדת על כוונת ארגוני הטרור לבצע פיגוע נגד ישראלים בסיני בכלל ואזור טאבה בפרט. מסוף הגבול נותר פתוח לתיירים שאינם ישראלים.

"אתמול אסרו על יציאת ישראלים לכל חצי האי סיני ובראשון בבוקר שינו את ההוראה, והודיעו לנו שישראלים לא יכולים לעבור רק לטאבה" כך מסר גורם במסוף הגבול ל"הארץ". לדברי הגורם, הישראלים שתכננו לעבור לסיני לא הביעו תרעומת על האיסור, ושבו על עקבותיהם לאילת לאחר שהובהר להם כי השהות בסיני מסוכנת ביותר עבור ישראלים בימים אלה. עם זאת, אין כל יכולת לוודא כי מבין הישראלים שכן עוברים את הגבול אין כאלה שמתעכבים לשהיה באזור טאבה.

איסור מעבר הישראלים לסיני בשבת כלל את כל אזרחי ישראל, כולל ערבים. כעת נותר בתוקף איסור היציאה לטאבה בלבד. עם זאת, כל מעבר של ישראלים לדרום חצי האי סיני מחייב מעבר בטאבה.

מאז נפתח מסוף הגבול בטאבה, לאחר פינוי סיני באפריל 1982, מעולם לא אירע שנמנעה יציאת ישראלים לסיני. המסוף פתוח 24 שעות ביממה, למעט יום כיפור. גם במקרים קודמים בהם התקבלו התרעות על פיגועים צפויים בסיני, לא הורו גורמי הבטחון על מניעת יציאת ישראלים אל חצי האי, עד לסוף השבוע האחרון. גם בחודש אוקטובר 2004, אז אירעו שלושת הפיגועים בסיני ובהם הפיגוע במלון הילטון טאבה, ועל אף ההתרעות שהתקבלו באותה תקופה, לא נאסרה יציאת ישראלים אל סיני.

מעבר הגבול בטאבה

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ