הרבצ"ר הביע תמיכה בצוערים שיצאו מהופעת זמרת

אנשיל פפר
אנשיל פפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אנשיל פפר
אנשיל פפר

הרב הצבאי הראשי, תת-אלוף רפי פרץ, הביע אתמול תמיכה בצוערים שהחליטו לסרב פקודה ולצאת מאירוע צבאי בו הופיעה זמרת. מדובר בהתבטאות פומבית ראשונה של הרב הצבאי בנושא שמעורר הדים בצבא, של סירובם של חלק מהחיילים הדתיים להשתתף בטקסים ואירועים בהם מופיעות זמרות.

תא"ל פרץ דיבר אמש בכנס שנערך בבית המדרש התורני של בית הספר למשפטים, מכללת שערי משפט, בהוד השרון. בדבריו אמר שמדובר בנושא "שהכי מטריד אותנו והכי קשה לנו בסוגיה הזו", אך לדעתו "אפשרי שגם הלכה וגם צבא יתהלכו ביחד. זה הרבה יותר קשה ומורכב וזה מחייב להיות הרבה יותר זהיר, לא לומר אמירות ששורפות את המחנה". על הצוערים שסירבו לשמוע שירת נשים אמר ש"עמדתי לימינם... לא במקרה חלק מהם לא עפו, נדרשו שעות עם מפקדים בשטח כי זה מורכב". הוא הזהיר "מפקדים ורבנים" מאמירות קיצוניות בנושא ואמר ש"נעשה מאמץ עליון שגם ההלכה גם הצבא וגם האחדות ושותפות הדרך לא יזוקו ואני מבטיח לכם שאני שליח נאמן שלכם למשימה הזו".

דבריו של תא"ל פרץ נאמרו בעקבות האירוע לפני שלושה שבועות בו יצאו תשעה צוערים בבה"ד 1 (בית הספר לקצינים) מערב מורשת קרב בו הופיעה זמרת. מפקד הגדוד, סגן-אלוף עוזי קליגר, אמר לצוערים שאם לא יחזרו פנימה, ייחשב הדבר להפרת פקודה, ולאחר שעמדו בסירובם, הוחלט להדיח ארבעה שלא הביעו חרטה על המעשה.

תא"ל פרץ אמור להגיש בימים הקרובים חוות דעת הלכתית לרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ בנושא שבעקבותיו ייקבעו פקודות ברורות בנושא שיחייבו את כלל החיילים הדתיים בצה"ל.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה ש""הרב הצבאי הראשי מגנה כל מקרה של סירוב פקודה מכל וכל. באשר לדברים שנאמרו בכנס, הוא כיוון אך ורק לגבי חמשת הצוערים אשר בהחלטת מפקד בה"ד 1 לא הודחו מן הקורס והרב הצבאי הראשי תמך בהחלטה ובגילוי הרגישות וטיפול בסיטואציה מורכבת זו ובקבלת הבעת החרטה של החיילים הללו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ