ארדואן קורא לאו"ם להטיל סנקציות על ישראל "כדי לקדם את השלום"

בראיון למגזין טיים, אמר רה"מ הטורקי כי סנקציות נאכפות כשמדובר באיראן או סודאן, אבל סנקציות על ישראל הן בגדר "טאבו"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

ראש ממשלת טורקיה רג'פ טייפ ארדואן, אמר היום (שלישי) למגזין "טיים" כי אם סנקציות של האו"ם יוטלו על ישראל, הדבר יפתור את הסכסוך הישראלי-פלסטיני. ארדואן הוסיף כי הוא מרגיש שהרביעייה הבינלאומית (הקוורטט) לא באמת רוצה לפתור את הקונפליקט בין הישראלים והפלסטינים.

כשנשאל לגבי הצעדים שהקהילה הבינלאומית יכולה לנקוט כדי לקדם את המו"מ לשלום, הוא חזר על הטענות שהשמיע בנאומו באו"ם בסוף השבוע, לפיהן האו"ם לא אוכף החלטות אנטי-ישראליות.

"עד היום, מועצת הביטחון של האו"ם פירסמה יותר מ-89 החלטות על סנקציות עתידיות כלפי ישראל, אבל הן מעולם לא יצאו לפועל", אמר ארדואן בראיון. "צריך לתהות: מדוע אף סנקציה לא נאכפה על ישראל? כשמדובר באיראן, אתם אוכפים סנקציות. אותו הדבר בנוגע לסודאן. אז למה לא על ישראל? אם הסנקציות היו נאכפות, הסכסוך הישראלי פלסטיני היה יכול להיפתר כבר לפני זמן רב".

רה"מ הטורקי טען שרביעיית הקוורטט לא באמת מעוניינת לפתור את הקונפליקט המזרח תיכוני, וזו הסיבה שהסנקציות על ישראל לא נאכפות. ארדואן האשים את הקוורטט בחוסר כנות, ואמר: "הם צריכים לעשות מבחן יושר לפני שהם בכלל חושבים להשלים את התהליך: האם אתם באמת רוצים לפתור את הבעיה, או לא?

"אם בקוורטט היו רוצים כל כך לפתור את הסכסוך, הם כבר היו אוכפים על ישראל כמה סוגיות. לכן, הייתי רוצה שכל הקבוצות המעורבות בדבר, יהיו כנות ויעמדו מאחורי סנקציות האו"ם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ