פרץ ויחימוביץ: נגבש תכנית עבודה משותפת למפלגה

לראשונה מאז הבחירות ואחרי העלבונות שהחליפו השניים בפריימריז, נפגשה היום יחימוביץ עם פרץ, והבהירה כי כישוריו חיוניים למפלגה

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ, נפגשה היום עם המפסיד בהתמודדות בשבוע שעבר, ח"כ עמיר פרץ, לראשונה מאז הבחירות. השניים נפגשו בבית ארלוזורוב ודנו בשיתוף הפעולה העתידי ביניהם. מערכת הבחירות האחרונה היתה יצרית ובין השניים הוחלפו לא פעם מהלומות מילוליות. שיאם של העימותים היה בקטטה שפרצה בין פעיל יחימוביץ לפעיל מטה פרץ מול עיניה של יחימוביץ בקלפי אליה הגיעה כדי להצביע.

רק בשבוע שעבר התנה פרץ את המשך פעילותו בצמרת העבודה בשיתוף הפעולה לו יזכה ממנה. "מעשייך יקרבוך ומעשייך ירחיקוך", אמר לה בנאום שנשא בכנס פעילים מסכם. אתמול, הפגישה התנהלה באווירה טובה הרבה יותר: השניים דנו בנושאים החברתיים ובתהליך המדיני וסיכמו להמשיך בשיתוף פעולה ולקדם הכנת תוכניות עבודה מפורטות למפלגת העבודה. פגישת עבודה נוספת בין יחימוביץ ופרץ תיקבע בקרוב.

יחימוביץ' אמרה בתום הפגישה, "זו היתה פגישה טובה שבה לובנו בעיות לאומיות ומטרות משותפות שעומדות כעת בפני מפלגת העבודה". יחימוביץ' הבהירה לפרץ כי השותפות עמו חשובה לה מאוד וכישוריו חיוניים להצלחתה של המפלגה.

יחימוביץ ופרץ, היוםצילום: מילרוד מוטי

בטקס הרמת כוסית לרגל ראש השנה שהתקיים הערב בבית ברל, אמר פרץ כי "בבחירות פנימיות יש מאבקים ולפעמים נשארות צלקות, אבל עכשיו צריך לעבוד ביחד". חבר הכנסת מיכאל (בוז'י) הרצוג אמר כי "את כל היצרים אני זורק לים. אנחנו רוצים לעבוד יחד ולהראות שגם במפלגת העבודה אפשר לעבוד יחד".

יחימוביץ' התייחסה בטקס אל דו"ח ועדת טרכטנברג ואמרה כי "זו לא תרופה למחלה אלא אותה מחלה. זה מבית מדרש אחר, רחוק מבית מדרשנו. ועדת טרכטנברג היא חוק הסדרים חדש של נתניהו". באשר לתוצאות הסקר שפורסם ב"הארץ" לפיו מפלגת העבודה מתחזקת משמעותית, אמרה יושבת ראש המפלגה הנבחרת כי היא "לא מתכוונת לחגוג על הסקרים. זה יקרה רק בעבודה קשה, שאף אחד לא יסתנוור.. נעבוד ביחד כדי שלא יישארו בגדר סקרים ונעמיד סדר יום אמיתי".

מסקר "הארץ" שפורסם אתמול (שני) על ידי חברת "דיאלוג", בפיקוחו של הפרופ' קמיל פוקס, מפלגת העבודה חוזרת להיות המפלגה השנייה בגודלה אחרי הליכוד. מסתמן שהעבודה ממשיכה לינוק מנדטים מקדימה, שמאבדת קולות לא רק לעבודה - אלא גם למרצ, שלא נפגעת כלל כתוצאה מבחירתה של יחימוביץ ואף מתחזקת בשני מנדטים יחסית לכוחה בכנסת המכהנת.

בעבודה ומרצ הביעו שביעות רצון בעקבות פרסום הסקר, בקדימה דאגו לצנן את ההתלהבות וטענו כי הסיבה להצלחת העבודה היא העיסוק התקשורתי בפריימריז. ח"כ אבי דיכטר (קדימה) אמר בראיון לגל"צ שזה לא הסקר הראשון שמצביע על ירידה בקדימה וזהו המחיר העיקרי שהיא משלמת כבר תקופה בשל מדיניותה כמפלגת מרכז-שמאל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ