לשכת נתניהו דוחה את הביקורת: "גילה אינה התנחלות"

"זוהי שכונה בליבה של ירושלים," אמר דוברו של ראש הממשלה. אתמול אושרה בנייתן של 1,100 יחידות דיור מעבר לקו הירוק

ניר חסון
יהונתן ליס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
יהונתן ליס
רויטרס

בלשכת ראש הממשלה דחו היום (רביעי) את הגינויים על כך שאתמול אישרה הוועדה המחוזית בנייה של 1,100 יחידות דיור בשכונת גילה בעיר. "גילה אינה התנחלות או מאחז. זוהי שכונה בליבה של ירושלים המרוחקת חמש דקות ממרכז העיר" אמר דוברו של ראש הממשלה, מרק רגב.

הדובר הוסיף כי "בכל תכנית שלו שעלתה ב-18 השנים האחרונות גילה נשארה חלק מירושלים, ולכן ההחלטה לבנות בה דירות נוספות לא סותרת אף תכנית שלום", אמר רגב והוסיף כי הממשלה מעוניינת בשלום המבוסס על שתי מדינות לשני עמים.

התוכנית להקמת יחידות הדיור בגילה הוגשה על ידי חברת הימנותא, שהיא חברת בת של הקרן הקיימת לישראל, ועתה היא מופקדת להתנגדויות הציבור במשך 60 יום. לאחר מכן היא תאושר סופית. במסגרת התוכנית יבנו 20% של יחידות דיור קטנות שמיועדות לזוגות צעירים, זאת בהתאם להנחיית שר הפנים, אלי ישי. כמו כן כוללת התוכנית בניית טיילת, מבני ציבור, בתי ספר, מרכז מסחרי ועוד.

בנייה בשכונת גילה בשנת 2009. ייבנו יחידות דיור גם לזוגות צעירים, טיילת, מבני ציבור, בתי ספר ומרכז מסחרי צילום: תצלום: דניאל בר און

בעקבות ההחלטה אמרה דוברת משרד החוץ האמריקאי כי "מעשים אלה לא תורמים לחידוש המשא ומתן הישיר. אנו מעלים סוגיות אלה עם ממשלת ישראל וממשיכים להבהיר את עמדתנו בנושא, שהיא: כמו כל ממשל אמריקאי במשך עשרות שנים, אנו לא מקבלים את הלגיטימיות של המשך בניית ההתנחלויות. אנו מאמינים שההתרחבות שלהם פוגעת לא רק במאמצי השלום ופתרון שתי המדינות, אלא גם בעתיד מדינת ישראל"

שרת החוץ של האיחוד האירופי, קתרין אשטון, קראה "להפוך את ההחלטה", שכן היא חותרת תחת המשא ומתן לשלום עם הפלסטינים. היא הוסיפה כי היא שמעה על התוכנית "בצער רב". לדברי אשטון, התרחבות ההתנחלויות "מאיימת על יישום פתרון שתי המדינות המוסכם על הצדדים", ובתמיכת האיחוד האירופי, ארצות הברית, רוסיה והאו"ם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ