ג'קי חורי
די פי אי

שר הפנים הירדני אישר היום (חמישי) לראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, להיכנס לירדן על מנת לבקר את אימו החולה, כך דיווחה סוכנות הידיעות הרשמית פטרה. מדובר בצעד נדיר, שכן לירדן אין קשרים עם הארגון מאז סילוקו של משעל מהמדינה. לא נמסר מתי הביקור צפוי לצאת לפועל.

מדובר בפעם השנייה בה משעל מבקר בירדן מאז 1999, אז הוא גורש ביחד עם בכירי חמאס נוספים מהמדינה. במקביל נסגרה אז לשכת החמאס בעמאן ועברה לדמשק. בפעם הקודמת שהגיע למדינה, ב-2009, ביקר משעל את אביו הגוסס.

הממשלה הירדנית לא מנהלת קשרים עם החמאס בעשור האחרון, כיוון שהיא מחשיבה את ארגון הפת"ח ואת אבו מאזן כנציגם הבלעדי של העם הפלסטיני. למרות זאת, בשנים האחרונות היו נסיונות של הידברות עם הארגון, בהובלת חבר הלשכה המדינית של חמאס מוחמד נזאל. בשבועות האחרונים אף נפוצו השערות בתקשורת המקומית, שירדן מתכוונת לחדש את קשריה עם החמאס. זאת, בעקבות הפיוס שהוכרז בין הפת"ח לבין הארגון.

ראש הלשכה המדינית של מחאס, חאלד משעלצילום: אי–פי

ב-1997 ניסתה ישראל לחסל את משעל בירדן, ניסיון שלא צלח והביא להידרדרות קשה ביחסים בין ישראל לירדן. בכדי לא לפגוע בהסכם השלום שנחתם רק שלוש שנים קודם לכן, ישראל נאלצה לשחרר את מנהיג החמאס אחמד יאסין.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ