ביהמ"ש בבריטניה: מעצרו של ראאד סלאח לא חוקי והוא זכאי לפיצויים

ביהמ"ש העליון קיבל את ערעורו של סלאח על המעצר. בעוד שלושה ימים צפוי להתקיים ערעור על ההחלטה לגרשו מהמדינה

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

ביהמ"ש העליון בברמינגהם קבע הערב (שישי) כי מעצרו של השייח' ראאד סלאח לפני חודשיים, עם נחיתתו בבריטניה, היה צעד לא חוקי וכי סלאח זכאי לקבל פיצויים מהמדינה בגין העוול שנעשה לו. ביום שני הקרוב ידון בית המשפט בערעורו של השייח', מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית בישראל, על ההחלטה לגרשו.

כזכור, על אף ששוחרר ממעצר לאחר שבועיים, סלאח עדיין שוהה בלונדון תחת תנאים מגבילים במטרה לנהל את משפטו בנוגע להחלטת הרשויות בבריטניה לגרשו ולמנוע ממנו את הכניסה למדינה.

בתנועה האסלאמית הביעו סיפוק רב מההחלטה ואמרו כי היא מוכיחה שמעצרו של  השייח' נבע מרדיפה פוליטית ונסיון לסתום את פיו כתוצאה מלחצים שהופעלו על ממשלת בריטניה מצד הלובי הציוני.

סלאח. מיצחון משפטי חשוב לקראת ערעורו בשבוע הבא

השייח' סלאח נעצר בבית המלון בו שהה, לאחר שחזר מהרצאה בעיירה לסטר ב-29 ביוני. סלאח שרשאי לצאת מבריטניה כמגורש, דבק מאז בטענתו כי מעצרו אינו מוצדק והבהיר כמה פעמים כי בכוונתו להילחם בהחלטה במישור המשפטי.

שבוע לאחר שנעצר, דחה בית משפט בלונדון את ערעורו הראשון של סלאח על מעצרו ועל ההחלטה למנוע ממנו להיכנס לבריטניה, אולם הוא דבק בהחלטתו והחליט לערער פעם נוספת - החלטה שהשתלמה לו היום.


תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ