גורם מצרי: גרפל ישוחרר עם סיום ביקורו של שר ההגנה האמריקאי

לפי הדיווח, גרפל צפוי להתלוות לליאון פנאטה שיגיע לביקור בקהיר ביום שלישי. המצרים יקבלו בתמורה תוספת סיוע אמריקאית

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

אילן גרפל, הצעיר הישראלי שנעצר במצרים לפני שלושה חודשים ישוחרר השבוע לאחר ביקורו של שר ההגנה האמריקאי ליאון פאנטה בקהיר, כך דיווח הבוקר (ראשון) העיתון אל-חיאת, היוצא לאור בלונדון, בהתבססו על ציטוט של גורם מצרי בכיר. גרפל, שנחשד בריגול לטובת ישראל והתססת הרחוב המצרי צפוי להצטרף למטוסו של פאנטה שיגיע למצרים ביום שלישי.

לפי הפרסום, המקור המצרי טען שבמצרים מבינים שגרפל לא עסק בריגול חמור, והם מעוניינים להינות מפירות שחרורו, שיבואו לידי ביטוי בעיקר בהיבט הכלכלי, באמצעות סיוע אמריקאי.

אתמול דיווחה סוכנות ידיעות מצרית כי קהיר שינתה את עמדתה בנוגע למעצרו של גרפל, שהוארך בחודש שעבר ב-45 ימים נוספים בשל הבטחה של ארצות הברית להגביר בתמורה לשחרורו את התמיכה הפוליטית והכלכלית במדינה.

אילן גרפל בכיכר תחריר

סוכנות הידיעות אל- שרק אל-אאוסט דיווחה כי קונסול ארצות הברית בקהיר והוריו של גרפל, שחיים בארצות הברית נפגשו עמו בימים האחרונים במשרדי התביעה הכללית. על פי הדיווח, המפגש היה מרגש אך גרפל התלונן שהוא סובל ממחלה תורשתית. אימו, הסובלת מאותה המחלה, דרשה לשחררו לאלתר מחשש להדרדרות מסוכנת במצבו הרפואי והנפשי.

אילן גרפל, שנעצר בחודש יוני הכחיש בחקירתו את ההאשמות לפיהם שימש סוכן מוסד והסביר כי המידע שהעביר למשפחתו ולמכריו ממצרים, ובגינו נעצר ניתן להשגה ללא מאמץ באמצעות גלישה באינטרנט וקריאת עיתונים.

גרפל טען עוד כי שירת בצה"ל לתקופה של שנתיים ושלושה חודשים אולם מעולם לא היה פעיל או סוכן בקהילת המודיעין בישראל. הוא סיפר שבא למצרים כדי ללמוד על האיסלאם הסוני. לפי דיווח בעיתון "אל-מסרי אל-יום" גרפל שלח 20 מסרים, שכללו מידע ותצלומים, וביקר באתרים יהודיים באלכסנדריה.

לפי דיווחים בתקשורת, חבריו סיפרו שלא חשדו בו שהוא מרגל, משום שלא הסתיר מהם את סקרנותו ונהג לקרוא אתרים בעברית ולהסתובב עם מילון ערבי-עברי. העובדה שגרפל הסתובב עם צעירים בכיכר א-תחריר גררה האשמות כי הפרשה היא ניסיון להכתים את שמם של צעירי המהפכה ולהציג אותם כחלק ממזימה ישראלית להפיל את השלטון. לטענת התקשורת במצרים, גרפל הודה שביצע טעויות ומעשים שטותיים בניסיון לקבל כותרות ולהיראות כמי שמתעניין בנעשה במדינה לאחר המהפכה

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ