נחשף סרטון המתעד תקיפת פעילי שמאל מחוץ לענתות

"השער נפתח והם הסתערו עלינו. התחננו לשוטרים שישלחו עוד ניידות, אבל כלום לא קרה", סיפר פעיל השמאל אסף שרון על האירועים שלשום

הארץ
הארץ

"תוך עשרים דקות הם היו כמאה איש ואנחנו כמה עשרות", סיפר אסף שרון, פעיל בסולידריות שייח ג'ראח, על העימות עם מתנחלים בכניסה להתנחלות ענתות, שלשום (שישי). "בהוראת רכז הביטחון, השער נפתח והם פשוט הסתערו עלינו באגרופים ובמכות. התחננו לשוטרים שישלחו עוד ניידות, אבל כלום לא קרה. חטפנו מכות רצח באירוע החמור ביותר שאי פעם נתקלתי בו".

האירועים הקשים החלו כאשר פלסטיני בא מלווה בעשרות פעילי שמאל וכמה פלסטינים לעבד את אדמתו בתחומי ההתנחלות ענתות. פעילי השמאל תלו דגלי פלסטין ומחקו כתובת "ארץ ישראל לעם ישראל" וכתבו במקומה "פלסטין". עשרות מתנחלים יצאו עם דגלי ישראל לפעילים, התפתחו ויכוחים ותושבי ענתות הכו את פעילי השמאל, ושלושה מהם נפצעו. "הפילו אותי לרצפה, נתנו לי בוקסים, בעיטות. הגעתי בכוחות עצמי לבית החולים שערי צדק ואבחנו לי שבר", כך סיפר ל"הארץ" גיא, פעיל שמאל שהוכה שלשום (שישי) בידי מתנחלים מענתות, בעימותים שפרצו בין פעילים ופלסטינים לבין המתנחלים. שישה פעילי שמאל ופלסטינים נפצעו, אך המשטרה לא עצרה אף אדם.

לאחר מכן הפגינה קבוצה של פעילי שמאל מול ענתות, ותושבי ההתנחלות יצאו והתפתחו ביניהם עימותים, בהם נפצעו עוד 20 פעילי שמאל, לטענתם. רק שוטרים ספורים נכחו במקום. איש לא נעצר.

אז מי התחיל עם מי? בואו לדבר על זה בפייסבוק

מהתנחלות ענתות נמסר בתגובה כי "בחצי השנה האחרונה סובלת ענתות מפרובוקציות של תושב ירושלים שטוען לבעלות על חלקת קרקע בלב היישוב, הגם שרק חלקה הקטן נמצא לכאורה בבעלותו. האיש חוסם דרכים, מאיים על ילדים ועוברים ושבים, מצית שדות, פועל לבנייה בלתי חוקית ופוגע באתר ארכיאולוגי".

עוד נמסר כי "ביום שישי, בעיצומו של החג, נכנסו עשרות פעילי שמאל קיצוני ליישוב, כשכל כוונתם פרובוקציה לשמה. הם יידו אבנים על ילדים והורים שרכבו על אופניים. ילדה נפגעה ונחבלה. הם הניפו דגלי פלסטין בלב היישוב, ורכז הביטחון ביקש מהמשטרה והמינהל האזרחי להסיר את הדגלים ולהפסיק את הפרובוקציות. המכוונות שמפריעות לסדר הציבורי בישוב ומעוררות תסיסה. מאוחר יותר, לאחר שלא נעשה דבר מצד המשטרה, נקרעו דגלי ישראל על ידי המפגינים ורוססו כתובות נאצה על הסלעים בלב אתר ארכיאולוגי, כמו 'אללה אכבר'. מאוחר יותר, בערב שבת, ולאחר שהסדר הושב על כנו, שבו הפעילים לשערי היישוב בהתקהלות גדולה של עשרות וקיימו הפגנה לא חוקית ואלימה, כשהם חוסמים את כביש הכניסה ליישוב בברוטליות. הם מנעו מתושבים ואורחים לצאת ולהיכנס, ניערו והתקיפו כלי רכב".

מהמשטרה נמסר כי ניידות הגיעו למקום בתוך עשר דקות, וכי שוטרים נפגעו מידוי אבנים. לדברי המשטרה, בהודעה שנמסרה לערוץ 2, שלושה פעילי שמאל נעצרו.

מקור: ארגון סולידריות שייח ג'ראח


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ