ריבלין כתב לביידן: "שקול שוב את עמדתך בנושא פולארד"

יו"ר הכנסת הסביר כי יש מחלוקות בינינו לבין האמריקנים, אך יש דברים, כמו עניינו של פולארד, שכבר הגיעו לידי אבסורד בכל קנה מידה אוניברסאלי, אנושי ומשפטי

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

יו"ר הכנסת, ראובן (רובי) ריבלין, שיגר היום (ראשון) מכתב אישי לסגן נשיא ארצות הברית, ג'ו ביידן, בתגובה לדברים שצוטטו מפיו בניו-יורק טיימס, לפיהם "אובמה שקל לשחרר את ג'ונתן פולארד אבל אמרתי לו 'על גופתי המתה'. ריבלין ביקש מביידן לשקול שנית את עמדתו, נוכח האבסורד האנושי והמשפטי המתבטא ביחס השלטונות בארצות הברית כלפי המרגל הישראלי.

במכתבו כתב ריבלין: "פולארד שילם מחיר כבד על מעשיו. הוא נכלא לשנים ארוכות ונושא בעונש כבד בכל קנה מידה, הרבה מעבר לנורמות המקובלות גם במשפט האמריקני. אנו משוכנעים כי הדין מוצה עמו וכי הגיעה השעה לגלות כלפיו מידת רחמים ולשחררו לאלתר". עוד כתב כי, " גם אם יונתן פולארד חטא כלפי הפטריוטיזם האמריקני, אין זה ראוי שיישא חטאיה של אומה שלמה".

ריבלין הסביר  את החלטתו לשגר את מכתבו לביידן ואמר כי "אנו רוצים את סגן הנשיא ביידן חי ובריא לעוד שנים ארוכות. בממשל האמריקני ישנם קולות לכאן ולכאן, מצד אחד יש מי שמבקש להיענות לבקשה לשחרר את פולארד ומן העבר האחר לדחותה. אני גם זוכר את סגן הנשיא ביידן משמיע נימה אחרת".

רובי ריבלין, ארכיון

יו"ר הכנסת הוסיף כי: "יש מחלוקות בינינו לבין האמריקנים, אך יש דברים, כמו עניינו של פולארד, שכבר הגיעו לידי אבסורד, בכל קנה מידה אוניברסאלי, אנושי ומשפטי. גם משפטנים אמריקנים שדגלו במיצוי הדין עם פולארד, מסכימים שהוא שילם מחיר מעבר לכל פרופורציה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ