גינויים מכל קצוות הקשת הפוליטית להצתת המסגד לפנות בוקר (שני) בכפר הבדואי טובא זנגרייה. מלשכת ראש הממשלה נמסר כי נתניהו "רתח מזעם" כשראה את התמונות וציין כי מדובר בפעולה הנוגדת את ערכי חופש הדת והפולחן. "התמונות מזעזעות ואין להן מקום במדינת ישראל", אמר ראש הממשלה שהורה לראש השב"כ יורם כהן לאתר במהירות את האחראים למעשה.

יו"ר האופוזיציה ח"כ ציפי לבני אמרה הבוקר כי "אם אכן מדובר בפעולת תג מחיר - יש לגנותה בכל תוקף. שריפת מסגדים מנוגדת לערכיה של ישראל כמדינה יהודית. לא די להנהגה בישראל להאבק על הכרה בישראל מבחוץ, היא חייבת לחנך על הערכים בבית פנימה- ערכים שמתנגדים בצורה הברורה ביותר לשריפת בתי תפילה כנקמה. אירועים חמורים מעין אלו מחייבים אותנו לחשבון נפש לאומי".

ח"כ אחמד טיבי האשים  כי "מי שלא עצר את הגידול הסרטני ואת שריפת המסגדים בשטחים הכבושים, שלא יופתע אם הגרורות עוברות לתוך מדינת ישראל. לא מדובר בחבורה של תג מחיר אלא בארגון טרור יהודי שמשתולל ללא מעצורים עם רוח גבית עם הסתה גזענית כמו זו של הרב עיר צפת, שעדיין לא הועמד לדין על אווירת השנאה נגד ערבים שהוא מפיץ בארץ כולה. יש לשמור על זעם מאופק ומצד שני לבנות את המסגד מהר ככל שאפשר".

המסגד שהוצת בכפר טובא זנגרייהצילום: ירון קמינסקי

ח"כ זהבה גלאון (מרצ) אמרה כי " יש לנקוט צעדים גם כנגד מי שהסית ותידלק את חבית אבק השריפה. זו תוצאה של אוזלת היד של רשויות האכיפה נגד רבנים... היועץ המשפטי לא נקף אצבע בעקבות התלונות שלי נגד השור המועד, הרב אליהו, שהסית נגד ערבים וגרם להתפרעויות כנגד סטודנטים ערבים בצפת".

ח"כ עתניאל שנלר (קדימה), תושב ההתנחלות מעלה מכמש, תקף את האחראים למעשה. "פעילי 'תג מחיר' הם כמו פעילי טרור. על המשטרה וכוחות הביטחון לשים ידם על הקבוצות האנרכיסטיות הפועלות במסגרת זו. קבוצות אלו הינן אנטי0-ציוניות החותרות תחת זכותנו על הארץ הזאת". 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ