דיווח: המתווך הגרמני הגיע למצרים לדון בשחרור שליט

גורמים מצריים אישרו כי בידיהם מידע שבכירים מהחמאס אמורים להגיע בימים הקרובים לקהיר, ולא מן הנמנע שינסו לקדם את סוגיית חילופי השבויים

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

סוכנות ידיעות גרמנית דיווחה כי המתווך הגרמני נחת היום (שני) בקהיר למה שהוגדר כביקור חשאי, שיימשך כמה ימים, במהלכו ייפגש עם כמה בכירים מצריים. לפי הדיווח מדובר במתווך גרהרד קונראד, שהגיע בטיסה מיוחדת ממינכן בניסיון להאיץ את השיחות והמגעים לעסקת חילופי השבויים.

גורמים מצריים העוקבים אחרי המגעים אישרו היום (שני) בשיחה ל"הארץ" מקהיר כי על פי מידע שיש בידיהם בכירים מהחמאס אמורים להגיע לקהיר בתקופה זו במסגרת המאמצים לקדם את הסכם הפיוס הפלסטיני, ולא מן הנמנע שחלק מהבכירים ינסו להתקדם בסוגיית חילופי השבויים.

בחודש שעבר דיווח עיתון אל-חיאת על התקדמות במגעים לשחרור שלט עקב גמישות מצד ישראל הנוגעת למספר האסירים שישוחררו וצמצום מספר האסירים שישראל דורשת לגרש. בנוסף בקרב האסירים יש מידע לפיו ישראל הסירה את הווטו על שחרורם של אסירים ביטחוניים מקרב ערביי ישראל ופלסטינים מירושלים הנושאים תעודת זהות ישראלית, סוגיה שעשויה לקדם את המשא ומתן. יחד עם זאת בחמאס הביעו בשנה האחרונה הסתייגות מתפקודו של המתווך הגרמני בטענה שהוא נוטה לעמדות ישראל ולכן הדרישה הייתה שהמתווכים המצריים בעיקר מהמודיעין המצרי יישארו בתמונת המשא ומתן.

יש לציין כי דיווח זה מגיע יממה לאחר הדיווח על פריצת דרך לשחרורו של האזרחי הישראלי - אמריקאי אילן גרפל לאחר ארבעה חודשי מאסר בגין חשד לריגול. על פי הערכות, גרפל ישוחרר כבר מחר (שלישי) בתום ביקורו של שר ההגנה האמריקאי בבירה המצרית. בתקשורת המצרית רואים את שחרורו הצפוי של גרפל כעובדה וכבר מתעסקים ביום שאחרי ומה הפירות שתקטוף מצריים כתוצאה משחרור זה, הן במישור הצבאי והן במישור הכלכלי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ