ההתפרעויות בטובא זנגרייה נמשכו גם בלילה: בניין המועצה הוצת

לאחר שאתמול הוצת המסגד בכפר, עימותים אלימים נרשמו הלילה בין מתפרעים מהכפר למשטרה, שהשתמשה באמצעים לפיזור הפגנות

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אשכנזי

עימותים אלימים אירעו במהלך הלילה (שלישי) בין עשרות מתפרעים מהכפר טובא זנגרייה לבין כוחות המשטרה, לאחר שאתמול הוצת המסגד בכפר. המתפרעים הניחו אבנים על כבישי הגישה לכפר ולכפר הנשיא הסמוך, חסמו את הגישה אליהם, הציתו צמיגים ויידו אבנים לעבר השוטרים. לאחר שהמשטרה הצליחה לפזר את המתפרעים באמצעות אמצעים לפיזור הפגנות, היא פתחה את הכבישים לתנועה.

בהמשך הלילה הפורעים ירו אש חיה על בניין המרפאה, והציתו את בניין המועצה המקומית של הכפר, וכן את המתנ"ס והמרפאה. בניין המועצה נשרף כליל.

אתמול בשעות הבוקר, לאחר שריפת המסגד, יצאו כ-300 בני אדם בצעדה לעבר צומת ראש פינה במטרה לחסום את הצירים הראשיים באזור. על פי המשטרה, אבנים יודו לעבר הכוחות שניסו למנוע את הגעת הצועדים לצומת. הכוחות משתמשים באמצעים לפיזור הפגנות, בין היתר ברימוני הלם וגז מדמיע.

בנין המועצה השרוף בטובא זנגרייהצילום: קמינסקי ירון

כיפאח הייב, תושב הכפר, אמר ל"הארץ": "למה כשיהודים חוסמים כבישים אף אחד לא יורה עליהם? שרפו לנו את ספרי הקודש, הלב שלנו נקרע. בסך הכל רצינו להפגין בכביש כדי שכל העולם יידע מה קרה לנו. רצינו למחות בשקט, לא ראיתי שיורים כך על מתנחלים בשטחים".

ניצב עטיה שנכח במקום, התייחס להאשמות ואמר כי "היתה תהלוכה של מאות בני אדם בניסיון לגלוש לכיוון ראש פינה. בתהלוכה השתתפו רעולי פנים שיידו אבנים לעבר השוטרים. במקרה כזה אנחנו מחוייבים להדוף את המפגינים". מוקדם יותר הגדיר עטיה את המעשה "כאירוע חמור מאוד במסגרת פעולות 'תג מחיר', כנראה כנקמה על רצח משפחת פלמר". עטיה הורה על הקמת צוות חקירה מיוחד בסיוע השב"כ והנחה להשקיע את מירב המאמצים כדי לעצור את האחראים לפעולה.

בעקבות הצתת המסגד, הרשויות המקומיות הבדואיות בצפון פתחו היום בשביתה כללית. ביום חמישי ישבתו הרשויות הבדואיות בדרום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ