פאנטה בקהיר: אני לא כאן כדי לדון בשחרור גראפל

"אני לא מתערב בעניין זה בצורה ישירה", אמר שר ההגנה האמריקאי שנפגש עם צמרת השלטון המצרי; עם זאת הוסיף: "ביקשנו לשחרר אותו"

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

שר ההגנה האמריקאי, ליאון פאנטה, אמר אחר הצהריים (שלישי) במסיבת עיתונאים בקהיר כי מטרת ביקורו במדינה אינה שחרורו של העצור הישראלי אילן גראפל. "הגיעו אליי השמועות הללו עוד כשנחתתי בישראל, אבל אני לא מתערב בעניין זה בצורה ישירה", אמר, ועם זאת הוסיף: "הבענו דאגה בעניינו של גראפל, ביקשנו לשחררו בהקדם והעלינו את זה בדיונים. אני מאמין שהממשלה המצרית תתייחס לנושא באופן הגון".

פאנטה התייחס למערכת היחסים בין מצרים לישראל. הוא אמר שהמצרים הדגישו בפניו שהם מחויבים להסכם השלום עם ישראל ולשמירת הביטחון בסיני. פאנטה הדגיש כי מערכת היחסים בין ארה"ב למצרים חזקה ושארצו תמשיך להעניק לה סיוע צבאי, אולם הוא הביע דאגה מהמצב הביטחוני בסיני.

"אנחנו שואפים לשינוי דמוקרטי במצרים. זה חשוב ליציבות האזור", הוסיף פאנטה, שהתחייב כי "ארה"ב תסייע למצרים להדוף סכנות ואיומים משותפים על שתי המדינות, בין היתר המאבק נגד הטרור".

בין השאר, פגישותיו של שר ההגנה האמריקאי עם הצמרת המצרית ובראשה פילדמרשל מוחמד חוסיין טנטאווי, מיועדות בכדי ללחוץ על ההנהגה המצרית לערוך בחירות אזרחיות בהקדם ולהביא לסיומו של המשטר הצבאי במדינה.

אתמול הגיע פאנטה לישראל לביקור עבודה קצר שבמהלכו נפגש עם שר הביטחון, אהוד ברק. השניים דנו בסדרת סוגיות ובראשן היחסים הביטחוניים בין שתי המדינות, המהלך הפלסטיני להכרזת עצמאות, "אביב העמים" הערבי ותוכנית הגרעין האיראנית.

כשנשאל פאנטה על שחרורו של גראפל אמר כי "אין הרבה שאני יכול לומר על פרטי הפרשה הזו. הבענו את דאגתנו בפני המצרים בעניין הזה ואנחנו מקווים שהם ינקטו בצעדים שיביאו לשחרורו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ