ניסיון כושל להוציא צו מעצר נגד לבני בביקורה בלונדון

בפגישתה עם שר החוץ הבריטי וויליאם הייג ציינה יו"ר האופוזיציה כי טוב שבריטניה שמה סוף לאיום צווי המעצר על בכירים ישראלים

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

יושבת ראש האופוזיציה, ח"כ ציפי לבני, נפגשה הבוקר (חמישי) בלונדון עם שר החוץ הבריטי, ויליאם הייג. לבני הגיעה לבירה הבריטית בהזמנתו של הייג בעקבות שינוי החקיקה שמונע הוצאת צווי מעצר על ידי אנשים פרטיים נגד בכירים ישראלים בבריטניה. כזכור, נגד לבני הוצע בעבר צו מעצר כזה בגין מעורבותה בקבלת ההחלטות במבצע עופרת יצוקה.

בשולי הביקור מנע התובע הכללי הבריטי ניסיון להוצאת צו מעצר נגד לבני. גורמים במשרד התובע הכללי אמרו לסוכנות הידיעות רויטרס כי אלמוני פנה למשרד התובע הכללי היום וביקש רשות לפנות לשופט כדי להוציא צו מעצר נגד צבני בשל ביצוע לכאורה של פשעי מלחמה במהלך מבצע עופרת יצוקה בעזה. משרד התובע הכללי מסר, שהתובע סרב לבקשה. מדובר בפעם הראשונה שבה נעשה שימוש בתיקון לחוק כדי למנוע הגשת צווי מעצר נגד בכירים ישראלים המבקרים בלונדון.

לבני אמרה בפגישה כי בריטניה עשתה את הדבר הנכון מוסרית וחוקית כששינתה את החוק שאיפשר את הגשת צווי המעצר נגד בכירים ישראלים. "אין מדובר כאן בעניין אישי אלא בסוגייה שהעיבה על היחסים בין המדינות מזה שנים וטוב עשתה בריטניה ששמה לכך סוף".

לדברי לבני, "בריטניה וישראל - שתיהן מדינות הנלחמות בטרור וככאלה - מחויבות להבחין בין חיילים הנלחמים להגן על עצמם ועל אזרחי המדינה לבין פושעי מלחמה כמו המחבלים, הפוגעים בזדון בחפים מפשע".

יו"ר האופוזיציה הדגישה עוד כי היא מקווה שביקורה בלונדון "יבטיח שקציני וחיילי צה"ל יוכלו להגיע לממלכה ולחזק את הקשרים בין המדינות".

הייג ולבני בפגישתם היוםצילום: bicom

בחודש שעבר חתמה מלכת אנגליה, אליזבת' ה-2, על התיקון לחוק הרפורמה המשטרתית והאחריות החברתית, שימנע את הגשת צווי המעצר נגד בכירים ישראלים בבריטניה. הליך החקיקה החל בעקבות הוצאת צו המעצר נגד לבני ב-2009.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ