פרס מגנה: "מעשה פסול המנוגד לערכי המוסר בישראל"

ראש העיר ת"א אמר כי "מעציב שדווקא בכיפור מנסים לפגוע במרקם העדין בעיר". ראש התנועה האיסלאמית ביפו: "לא הפעם הראשונה שקורה דבר כזה"

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור
אילן ליאור

הנשיא שמעון פרס גינה הערב (שבת) את השחתת הקברים ביפו ואמר כי מדובר ב"מעשה פסול ונפשע המבזה את כבודנו ומנוגד לערכי המוסר של החברה בישראל". פרס קרא לגורמי אכיפת החוק "לעשות מאמצים עליונים כדי לתפוס את הפושעים ולמצות איתם את מלוא חומרת הדין בהקדם האפשרי".

ראש העיר תל אביב יפו, רון חולדאי, גינה גם הוא את השחתת הקברים ואמר כי "מעציב הוא שדווקא ביום הכיפורים ישנם קיצונים המנסים לפגוע במרקם העדין של החיים המשותפים בתל אביב יפו", אמר. "אני מקווה שהמשטרה תתפוס את העבריינים ותמצה עימם את הדין".

ראש התנועה האסלאמית ביפו, השייח' סלימאן סטל אמר כי תושביה הערבים של יפו יתכנסו היום כדי לדון בצעדי תגובה להשחתת הקברים. "התחושה רעה מאוד. מי שפוגע באמונה שלך, איך תרגיש? רע מאוד", אמר. "כולנו, כל התושבים הערבים ביפו, המוסלמים והנוצרים, מגנים את המעשה הזה. המשטרה חייבת לדעת מי עשה את זה. זו לא פעם ראשונה שקורה דבר כזה. לפעמים זורקים אבנים על מסגדים, לפעמים נכנסים לבתי קברות ומזיקים".

חבר מועצת העיר תל אביב, אחמד משהראוי, תושב יפו, אמר כי "הרבה קווים אדומים נחצו בזמן האחרון – החל מהמסגד בטובא ועכשיו בשני בתי קברות ביפו. אנחנו שואלים מה מחכה לנו מחר? מישהו שם למעלה והחץ הוא לראש הממשלה חייב להבין את חומרת המצב בו אנחנו נמצאים. זה לא ברמה יפואית, תל אביבית או ישראלית, אלא ברמה עולמית".

לדבריו, "ראש הממשלה צריך לתת הנחיה ישירה לשר לביטחון הפנים להתחיל ולפעול מיד. כל הסיפור של 'תג מחיר' לא היה נמשך יום אחד אם המבצעים לא היו מרגישים שיש העלמת עין ממעשיהם. צריך להבין שמדובר בחבורה ששמה לעצמה כמטרה לפגוע במערכת היחסים המיוחדת שיש בין ערבים ויהודים בערים מעורבות ואסור לתת לזה לקרות".

תג מחיר ביפו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ