ביקורת במשרד הביטחון על תקצוב המשרד להגנת העורף

במשרד הביטחון טענו עם הקמתו כי מדובר במשרד "מיותר" שימשיך לתפקד כשלוחה של משרד הביטחון

אנשיל פפר
אנשיל פפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אנשיל פפר
אנשיל פפר

המלצות ועדת טרכטנברג, שצפויות להביא לקיצוץ בתקציב הביטחון, ממשיכות לעורר מתיחות במערכת הביטחון. כעת מופנים החצים לעבר המשרד להגנת העורף, שאמור לקבל ב-2012 תקציב בגובה 63.3 מיליון שקלים. זאת, בנוסף לתקציב של 3.5 מיליון שקלים ב-2011 שאושר רק באחרונה. במשרד הביטחון טענו עם הקמתו כי מדובר במשרד "מיותר" שימשיך לתפקד כשלוחה של משרד הביטחון.

בראש המשרד, שנועד לתאם את פעולות הממשלה בעורף בשעת חירום, עומד מתן וילנאי, ששימש עד לאחרונה כסגן שר הביטחון. המשרד הוקם על בסיס רשות החירום הלאומית (רח"ל), שפעלה בתוך משרד הביטחון, בעקבות הקמת סיעת עצמאות והצורך לשדרג את מעמדו של וילנאי.

"במשך שנים מימנו את הצרכים של הגנת העורף מתוך תקציב משרד הביטחון, גם כאשר שמו על הנושא דגש גדול יותר בשנים האחרונות", אמר באחרונה בכיר במערכת הביטחון.

"ברור שברגע שהחליטו להקים משרד נוסף לעניין, בנפרד ממשרד הביטחון, צריך למצוא לו תקציב משלו, וזה לא יבוא מתוך תקציב הביטחון הקיים", הוסיף.

גורם אחר במשרד הביטחון אמר כי "במציאות הנוכחית, קשה לראות כיצד יצליחו להעביר את התקציב הזה. אם אהוד ברק רוצה להמשיך להחזיק את המשרד של וילנאי בחיים, הוא יצטרך להפריש לזה מתקציב המשרד שלו".

וילנאי וברק. במשרד הביטחון טוענים כי המשרד מיותרצילום: אמיל סלמן

בראיון שהעניק וילנאי ל"הארץ" לפני מספר חודשים הצדיק השר את הקמת המשרד בכך ש"לכל מדינה מתוקנת בעולם, שניצבת מול איומים קטנים משלנו, יש משרד כזה". לדבריו, הוא לא מעוניין שמשרדים אחרים יפקיעו סמכויות לטובת משרדו: "תפקיד המשרד הוא להיות הגוף המסדיר ומתאם את הפעולות".

מלשכתו של וילנאי נמסר כי טרם נקבע תקציב למשרד החדש, וכי היקפו ייקבע בדיון עם נציגי משרד האוצר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ