ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

גורם ביטחוני ישראלי בכיר הגיע היום (ראשון) לקהיר, כך על פי דיווח העיתון המצרי אל-אהרם. על פי הדיווח, הבכיר הגיע במטוס פרטי יחד עם עוד שלושה מלווים. לאחר הנחיתה בשדה התעופה בקהיר, הם עברו ישירות לרכב שהוציא אותם מהשדה בלי לעבור בביקורת הדרכונים. מקורות מסרו לעיתון כי הבכיר הגיע למדינה בעניין הביטחון בסיני ובסוגיית הגבול בין המדינות בעקבות אירוע הירי בו נהרגו קצינים וחיילים מצרים.

באמצע אוגוסט האחרון בוצעה מתקפת טרור משולבת בגבול המצרי שהביאה למותם של שבעה ישראלים. על פי דיווחים במצרים, לפחות שלושה חברים בחוליה שביצעה את מתקפת הטרור היו אזרחים מצרים. לפי הדיווח, שמתבסס על בדיקה שביצעו כוחות הביטחון המצריים, השלושה הם פעילים איסלאמים קיצוניים. אחד מהשלושה, שהוביל את המתקפה, נמלט מהכלא המצרי בימי המהפכה. מלבד המחבלים המצרים, חמישה שוטרים וחיילים מצרים נהרגו בחילופי האש.

מפגינים מול שגרירות ישראל בקהירצילום: רויטרס

על פי תחקיר שביצעה מצרים, חיילים ישראלים חדרו לשטחה סמוך ל"נקודה 79" כדי לרדוף אחר המחבלים. במהלך המרדף התנהלו חילופי אש עם השוטרים המצרים. לפי התחקיר, מסוק ישראלי ירה שני טילים לעבר המחבלים והמשיך בירי מקלעים לעבר השוטרים המצרים. כתוצאה מכך נהרג במקום הקצין המצרי אחמד ג'לאל, יחד עם שני שוטרים. מאוחר יותר נהרגו שני חיילים מצרים נוספים. מכונית של כוחות הביטחון המצריים שעשתה דרכה לזירת הפיגוע נפגעה אף היא מירי, אולם לא ברור של מי.

בעקבות האירועים הסכים שר הביטחון אהוד ברק להכניס כאלפיים חיילים נוספים לחצי האי, בצעד הנוגד את הסכמי קמפ-דיוויד בין המדינות, כדי לאפשר למצרים להתמודד עם פורעי החוק הבדואים שפגעו כמה פעמים בצינור הגז לישראל ובחדירות מרצועת עזה.

חיילים ישראלים בגבול מצריםצילום: אי-פי

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ