השרים אישרו המלצות טרכטנברג ברוב גדול

נתניהו הצליח להשיג את תמיכת ישראל ביתנו בתמורה להטבות בדיור הציבורי ולחיילים משוחררים. רה"מ: "הבטחתי וקיימתי, הדו"ח טוב לאזרחים"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הממשלה אישרה אחר הצהריים (ראשון) את המלצות ועדת טרכטנברג לשינוי חברתי-כלכלי. 21 שרים הצביעו בעד ההמלצות לעומת שמונה שהתנגדו, ביניהם המשנה לרה"מ סילבן שלום שסירב לתמוך משום ש"אין בו התייחסות לפריפריה".

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר לאחר ההצבעה "הבטחתי וקיימתי. דו"ח טרכטנברג טוב לאזרחי ישראל. הוא מוריד את יוקר המחייה, מגדיל את ההכנסה הפנויה, משתתף באופן משמעותי במימון החינוך לגיל הרך והופך את הדיור לזמין יותר".

מהבוקר התנהלו מגעים בין לשכת ראש הממשלה לאנשי ישראל ביתנו, במסגרתם עומד "דיל" שבו ישראל ביתנו יתמכו במסקנות טרכטנברג, בתמורה לשורה של הטבות בתחום הדיור הציבורי והדיור בר השגה, וכן בתחום של הקלות והטבות לחיילים משוחררים.

אגרת המעבר שנתניהו יצטרך לשלם | יוסי ורטר

בין יתר ההישגים לישראל ביתנו, נתניהו התחייב להכפיל את סכום מענק השחרור לחיילים משוחררים, בייחוד חיילים קרביים שהשלימו שירות צבאי מלא, מסכום של 9,500 שקל (כיום), עד לסכום של 20 אלף שקל בפריסה הדרגתית עד שנת 2016. הגדלת הסכום תחול גם על חיילים תומכי לחימה, חיילים עורפיים ומשרתי השירות הלאומי- אזרחי.

על פי ההסכם, משפחות בהן ההורים עובדים, משפחות חד- הוריות עובדות או יחידים עובדים, יקבלו עדיפות ברורה בפרויקטים של "מחיר למשתכן" על קרקע מוזלת של המדינה. הרוב המכריע של הדירות שישווקו יהיו עבור המשפחות הללו.

הישג נוסף שהציגה המפלגה  הוא הסכמתו של נתניהו לאמץ את אחד מסעיפי התכנית הכלכלית של המפלגה והיא תשווק ב-5 שנים הקרובות כ- 180-200 אלף יחידות דיור, כאשר הקבלנים יחויבו לבנות מתוכם לפחות 20% דירות "בנות השגה" (עד 85 מטר דירה) לצורך שכירות ארוכת טווח. מדובר בסך של 35-40 אלף דירות. ההישג הרביעי, בתחום הדיור הסוציאלי, קובע כי המדינה תבנה 4,000 יחידות דיור במהלך שלוש השנים הקרובות, כאשר 2,000 מתוכן ייבנו עד תום 2012.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ