נתניהו הודיע על הקמת ועדה להסדרת הבנייה במאחזים

הבוקר פורסם ב"הארץ" כי נתניהו הורה לשר המשפטים לחפש פתרונות משפטיים למאחזים הבנויים על קרקע פרטית

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חיים לוינסון

ראש הממשלה הודיע היום אחר הצהריים, כי החליט להקים ועדה שתבחן דרכים להסדרת הבנייה הלא חוקית ביהודה ושומרון. זאת בהמשך לפרסומים מהבוקר, על פיה נתניהו הורה לשר נאמן להקים ועדה שתבחן את הדרכים המשפטיות להתמודד עם בעיית המאחזים הבנויים על קרקע פרטית. בפברואר החליט נתניהו להרוס את המאחזים אלה, אך בעקבות לחצים של המתנחלים ושל שרים נוספים, הפך נתניהו את עמדתו.

בהודעת הלשכה נאמר כי "נתניהו החליט להקים ועדה שתבחן כלי מדיניות ועקרונות לפעולה, ביחס לבנייה שמעמדה אינו מוסדר ביהודה ושומרון. הוועדה תגבש המלצות לפעולה בסוגיות שבין השאר עולות בעתירות השונות לבג"ץ"

כעת עוברים הלחצים לבחירת חברי הוועדה. כדברי לוביסט של המתנחלים, "על פי זהות החברים נראה לאיזה כיוון נתניהו ונאמן רוצים לקחת את המסקנות". ככל הנראה, הוועדה תורכב ממשפטים חיצוניים שלא מפרקליטות המדינה.

בבוקר אמרה ח"כ זהבה גלאון כי "על וינשטיין להבהיר לנתניהו שלא ניתן להלבין שוד וגזל קרקעות פרטיות, מכיוון שמדובר בעבירה פלילית. כל המהלך של נתניהו נועד לבסס את המשך הריבונות הישראלית בשטחים והעמקת הכיבוש".

בראיון לערוץ 7 אמרה אתמול השרה לימור לבנת: "המטרה היא לבחון איך להסדיר ולא אם להסדיר, ולעשות זאת ללא רתיעה ממה יגידו ארגוני השמאל. כממשלה אנחנו צריכים למשול באופן נחרץ וגלוי. הרי בכל מקרה הם ידברו". גורם פוליטי אחר אמר ל"הארץ", שגם אם הצוות לא יביא פתרונות משפטיים מקובלים, עבודת הצוות תארך כמה חודשים ותוכל להיות עילה לדחייה נוספת של ההריסות המתוכננות.דורם פוליטי אחר אמר ל"הארץ" כי גם אם הצוות לא יביא פתרונות משפטיים מקובלים, עבודת הצוות תיארך כמה חודשים ותוכל להיות עילה לדחייה נוספת של ההריסות המתוכננות.

ח"כ ציפי חוטובלי מהליכוד בירכה על הודעת ראש הממשלה. "ראש הממשלה הבין שערכי התנועה והמוסר אינם מאפשרים לעקור אנשים מבתיהם. חשוב שנמשיך לפעול לקידום ההתיישבות היהודית ביו"ש מתוך הכרה שהם שייכים לנו. דו"ח טליה ששון הקודם היה מוטה פוליטית, והגיע הזמן לשנותו", אמרה חוטובלי.

השתתף בהכנת הידיעה: יהונתן ליס

צילום: אמיל סלמן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ