התביעה במצרים מייחסת לאילן גרפל עבירות חדשות

למרות הדיווחים על שחרורו הקרוב של הישראלי העצור במצרים מזה 4 חודשים, כעת נחשד גרפל גם בהסתה לפגיעה ברכוש ציבורי ועבירות נוספות

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

התביעה הכללית במצרים מייחסת לאילן גרפל, הישראלי-אמריקאי שעצור במצרים מאז תחילת יוני, עבירות נוספות, בהן הסתה לפגיעה ברכוש ציבורי. על פי דיווח בעיתון "אל-אהרם", גרפל הובא בפני נציג התביעה שסיפר לו על החשדות החדשים והקריא בפניו עדויות לפיהן הוא הסית לפגיעה בתחנות משטרה בעקבות המהפכה ב-25 בינואר.

הדיווח החדש מגיע בעיתוי מפתיע, לאור הדיווחים בשבועות האחרונים על שחרורו הקרב של גרפל בעקבות לחצים שמפעילות ישראל וארה"ב. עד היום ולמרות שעברו כבר ארבעה חודשים מאז מעצרו, לא הוגש נגד גרפל כתב אישום. אתמול דווח ב"אל-אהרם" כי מצרים דורשת את שחרורם של 78 אסירים מצרים הכלואים בישראל, תמורת שחרורו של גרפל.

בחודש שעבר הוארך מעצרו של גרפל החשוד כי שימש סוכן מוסד ב-45 ימים. הוא הכחיש בחקירתו את ההאשמות נגדו והסביר כי את המידע שהעביר למשפחתו ולמכריו ממצרים ניתן להשיג ללא מאמץ באמצעות גלישה באינטרנט וקריאת עיתונים.

גרפל טען עוד כי שירת בצה"ל לתקופה של שנתיים ושלושה חודשים אולם מעולם לא היה פעיל או סוכן בקהילת המודיעין בישראל. הוא סיפר שבא למצרים כדי ללמוד על האיסלאם הסוני. לפי דיווח בעיתון "אל-מסרי אל-יום" גרפל שלח 20 מסרים, שכללו מידע ותצלומים, וביקר באתרים יהודיים באלכסנדריה.

בדיווחים נוספים בתקשורת סיפרו חבריו כי הם לא חשדו בו שהוא מרגל, משום שלא הסתיר מהם את סקרנותו ונהג לקרוא אתרים בעברית ולהסתובב עם מילון ערבי-עברי. העובדה שגרפל הסתובב עם צעירים בכיכר א-תחריר גררה האשמות כי הפרשה היא ניסיון להכתים את שמם של צעירי המהפכה ולהציג אותם כחלק ממזימה ישראלית להפיל את השלטון. לטענת התקשורת במצרים, גרפל הודה שביצע טעויות ומעשים שטותיים בניסיון לקבל כותרות ולהיראות כמי שמתעניין בנעשה במדינה לאחר המהפכה

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ