עמוס הראל
עמוס הראל

שר הביטחון אהוד ברק הביע היום (שלישי) התנצלות בפני המצרים על הרג אנשי כוחות הביטחון בעת המתקפה סמוך לגבול המשותף באוגוסט שעבר. "בהתבסס על ממצאי התחקיר, החליט שר הביטחון להביע התנצלות בפני מצרים על מות כל שוטר מצרי בעת מילוי תפקידו כתוצאה מאש כוחותינו", נכתב בהודעת המשרד.

להודעת ברק קדם משא ומתן ארוך בין ישראל למצרים, חלקו בתיווך אמריקאי. בישראל הוחלט להיענות לבקשה המצרית להביע צער, לנוכח ההבנה שממשלת המעבר זקוקה לכך מאוד. בימים האחרונים התקיים תחקיר משותף בהובלת בכירים בצה"ל, בראשות ראש אגף התכנון, האלוף אמיר אשל, ובכירי הצבא המצרי.

היום ביקר נציג ישראלי בכיר במצרים והציג בפני עמיתיו את פרטי התחקיר הישראלי של הפיגוע וסיכם אתם סופית את נוסח ההודעה הישראלית על הבעת הצער. ההודעה התפרסמה במקביל לדיווחים על העסקה לשחרור שליט, שהושגה בין היתר, בתיווך מצרי.

בעקבות התחקיר המשותף קבע שר הביטחון ברק פעם נוספת, כי מדובר בפיגוע מתועב, שנועד לרצוח אזרחים ישראלים רבים ככל האפשר להרוס את יחסי השלום, בעלי החשיבות האסטרטגית, בין ישראל למצרים.

על פי תחקיר שביצעה מצרים אחרי המתקפה, שבמהלכה נהרגו שבעה ישראלים, חיילים ישראלים חדרו לשטחה סמוך לנקודה "79", כדי לרדוף אחר המחבלים. במהלך המרדף התנהלו חילופי אש עם השוטרים המצרים. לפי התחקיר, מסוק ישראלי ירה שני טילים לעבר המחבלים והמשיך בירי מקלעים לעבר השוטרים המצרים. כתוצאה מכך נהרג במקום הקצין המצרי אחמד ג'לאל, יחד עם שני שוטרים. מאוחר יותר נהרגו שני חיילים מצרים נוספים. מכונית של כוחות הביטחון המצריים שעשתה דרכה לזירת הפיגוע נפגעה אף היא מירי, אולם לא ברור של מי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ