ארה"ב: הקמת הוועדה להכשרת המאחזים סותרת את התחיבויות ישראל

מחלקת המדינה האמריקאית ביקרה את החלטת רה"מ נתניהו שפורסמה לראשונה ב"הארץ" והבהירה כי היא "פוגעת במאמצים לקידום השלום"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

ארה"ב ביקרה הלילה (חמישי) את החלטתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, למנות צוות משפטנים במטרה להכשיר בתים שנבנו על קרקע פלסטינית פרטית, עליה פורסם ב"הארץ" ביום שלישי. בהודעה שפרסמה מחלקת המדינה הובהר כי כי העמדה האמריקאית נגד בניה ישראלית בהתנחלויות "נשארה בעינה" וכי צעדו "לא מועיל" למאמצי השלום במזרח התיכון.

בהודעה האמריקאית נאמר עוד כי "מדיניות ארה"ב ברורה - המשך הבניה הישראלית בהתנחלויות אינה לגיטימית", וכי "וושינגטון מתנגדת לכל נסיון להכשרת מאחזים. הדבר פוגע במאמצי השלום שלנו וסותר את המחויבויות וההתחיבויות של ישראל", נאמר בהודעה.

ארה"ב שבה וקראה "לשני הצדדים לבצע פעולות שיתרמו לקידום השלום ולהימנע מפעולות המסבכות את התהליך ומפרות את האמון בין הצדדים. אנו דוחקים בשני הצדדים לנצל את הצעת הקוורטט ולחזור לשיחות ישירות".

ביום שלישי, שעות לפני הדיווח על חתימת העסקה לשחרורו של החייל החטוף, גלעד שליט הודיע ראש הממשלה על החלטתו להקים ועדה שתבחן דרכים להסדרת הבניה הלא חוקית ביהודה ושומרון.

נתניהו ואובמה. ארה"ב חזרה על התנגדותה לכל בנייה ישראלית בהתנחלויותצילום: אי–פי

בהודעת לשכת ראש הממשלה נאמר כי "נתניהו החליט להקים ועדה שתבחן כלי מדיניות ועקרונות לפעולה, ביחס לבניה שמעמדה אינו מוסדר ביהודה ושומרון. הוועדה תגבש המלצות לפעולה בסוגיות שבין השאר עולות בעתירות השונות לבג"ץ".

ההוראה להקמת הוועדה יצאה בעקבות לחץ כבד שמפעילים המתנחלים והימין, בשל כוונת המדינה להרוס בחצי שנה הקרובה מאחזים היושבים על קרקע פלסטינית פרטית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ